Britský startup nabízí výhodné pojištění chytrých domácností


			Britský startup nabízí výhodné pojištění chytrých domácností
7.9.2016 Zahraničí

Britský startup zkombinoval dostupné technologie chytré domácnosti a doplnil je o rychlou asistenční zásahovou službu. Díky tomu může svým zákazníkům nabídnout mnohem levnější pojištění domácnosti.

Zakladatelem tohoto insurtechového (insurance and technology) startupu je Brit Mett Poll, který v pojišťovnictví pracoval posledních 15 let. Důvodem jeho nečekaného vykročení z „korporátu“ do vlastní společnosti, byla jeho frustrace ze špatných vztahů mezi klientem a pojišťovnou.

„Problém je v tom, že klienti nevěří pojišťovnám. A pojišťovny podporují tuto nedůvěru vytvářením různých cen za stejný produkt, používáním komplikovaných frází ve smluvních podmínkách, kterým klient nerozumí a má pocit, že pojišťovna udělá cokoli, aby nemusela nic vyplatit,“ vysvětluje Mett Poll, „Celý tento model žije jen na setrvačnosti. Byl jsem z toho velmi frustrovaný, protože pojišťovny navíc stále hovoří o tom, jak jdou klientovi naproti. Nevidím však žádný skutečný dialog ani snahu o kontakt. Proto jsem se rozhodl to změnit,“ vysvětluje Poll.

Jeho startup se jmenuje Neos a je první ve Velké Británii, který plánuje zbořit zdi mezi pojišťovnami a klienty, prostřednictvím pojištění domácnosti. Přesněji tedy pojištěním chytré zabezpečené domácnosti.

Neos totiž nabízí svým zákazníkům, že jejich dům vybaví speciálními senzory pohybu, HD kamerami, detektory kouře, vlhkosti, snímači pohybu dveří i oken a propojí je s mobilní aplikací, kterou budou mít sami zákazníci k dispozici prostřednictvím chytrých telefonů.

Ve chvíli, kdy senzory zaznamenají nějakou anomálii, informují nejen majitele domácnosti, ale rovněž i asistenční službu, která je připravena na místo okamžitě vyrazit a zabránit tak dalšímu šíření požáru, úniku vody nebo čehokoli dalšího. Majitel domácnosti je o všem samozřejmě informován a musí ke vstupu dát souhlas.

Zakladatelé Neos se navíc domluvili s britskou pojišťovnou Hiscox na extrémně nízké pojistné částce za pojištění domácnosti vybavené systémem Neos. Klient tak získá technologii i pojištění za cenu klasického pojištění domácnosti, je však mnohem lépe chráněn proti případným škodám, má případný důkaz jak se vše stalo a po dobu využívání systému Neos platí pojištění domácnosti s výraznou cenovou slevou.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články