Německo: Pojistných podvodů je víc než kdy jindy


			Německo: Pojistných podvodů je víc než kdy jindy
20.7.2011 Zahraničí

Pojistný podvod je na denním pořádku u všech skupin německé společnosti. Každý z pěti dotazovaných vidí v pojistném podvodu pouhý přestupek. Tresty za podvody jsou navíc silně podhodnoceny.

Nejčastějším cílem pojistného podvodu je pojištění domácnosti. Čtyřicet procent německých občanů je přesvědčeno o tom, že je možné pojišťovnu relativně snadno oklamat. Ukazují to výsledky nedávné studie GfK pro Svaz německých pojišťoven (GDV).

Čtyři procenta domácností otevřeně uvedla, že se v posledních pěti letech dopustila pojistného podvodu. Dalších sedm procent tvrdí, že mají zkušenosti s pojistným podvodem ze svého bezprostředního okolí. 11 procent respondentů odmítlo uvést, zda se dopustili v posledních pěti letech pojistného podvodu. 78 procent respondentů tvrdilo, že nemají nic společného s pojistným podvodem.

Průzkum GfK také ukázal, že většina pojištěnců si je vědoma toho, že pojistným podvodem jsou poškozeni všichni, takže je narušen princip solidarity.

Pro pojišťovny tak zůstává téma pojistného podvodu stále víc než aktuální. Od dubna letošního roku má německé pojišťovnictví k dispozici aktualizovanou verzi Hinweis- und Informationssystem (HIS), který slouží k odhalování pojistných podvodů.

GDV

Zdroj: GDV

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS