Polsko: Doplňkové zdravotní pojištění získává na popularitě


			Polsko: Doplňkové zdravotní pojištění získává na popularitě
29.6.2017 Zahraničí, Produkty

Údaje Polské asociace pojišťoven (PIU) za rok 2016 ukazují, že počet osob s doplňkovým zdravotním pojištěním vzrostl oproti předchozímu roku o téměř 30 % a dosáhl 1,86 milionu pojištěnců.

Statistiky PIU ukazují, že hrubé předepsané pojistné činilo 547,2 milionů zlotých, což představuje nárůst o více než 13 %. I nadále pak představuje největší část trhu skupinové pojištění, které si obvykle sjednávají zaměstnavatelé – tento produkt se týká více než 1,47 milionu lidí. Nicméně největší nárůst zaznamenala individuální pojištění, a to meziročně o 42 %.

Doplňkové zdravotní pojištění – vývoj

polsko, tabulka                                                                                                          Zdroj: PIU

„Rostoucí popularita tohoto druhu pojištění z něj dělá lákavý produkt nejen pro velké korporace, ale i pro malé a střední podniky. Pozorujeme také zvýšený zájem o toto pojištění u orgánů veřejné správy. Jde zkrátka o to, že zaměstnavatelé chtějí poskytnout svým zaměstnancům dodatečnou ochranu," vysvětluje Dorota M. Fal, specialistka na zdravotní pojištění a poradce správní rady Polské asociace pojišťoven.


Mohlo by vás zajímat: Brexit ovlivní ratingové agentury. Velké stěhování za dveřmi


„Možnost toho doplňkového pojištění vhodně dotváří systém veřejného zdravotnictví a reaguje na jeho nedostatky. Zdravotní pojištění nabízené zaměstnavatelem je velmi oblíbeným bonusem, který nejen zvyšuje přitažlivost dané společnosti, ale přináší i hmatatelné výhody ve formě snížené absence zaměstnanců,“ dodává na závěr Dorota M. Fal.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články