UK: Náklady na pojištění domácnosti jsou na rekordně nízké úrovni


			UK: Náklady na pojištění domácnosti jsou na rekordně nízké úrovni
15.3.2019 Zahraničí

Asociace britských pojistitelů (ABI) zveřejnila v únoru prohlášení týkající se pojištění domácnosti. Hlavním sdělením je, že náklady na pojištění domácnosti jsou nyní na rekordně nízké úrovni. Každá čtvrtá domácnost není pojištěna.

Podle ABI jsou průměrné týdenní náklady na pojištění domácnosti nyní 2,40 GBP a to je méně než průměrné týdenní výdaje domácnosti na jídlo prodávané na stánku. Každá čtvrtá domácnost ve Spojeném království (UK) pak nemá pojistnou ochranu. Nejlepší situace je v tomto směru v Severním Irsku a nejhorší překvapivě v Londýně.

Roční náklady na pojištění domácnosti v UK nyní činí 127 GBP a jsou na rekordně nízké úrovni. Z toho jsou odvozeny týdenní náklady ve zmíněné výši 2,40 GBP (cca 70,- Kč). Tato částka je nejnižší od roku 2012, kdy ABI začala shromažďovat data a kalkulovat průměrnou hodnotu za příslušné časové období. Sleduje nikoli nabízené sazby, ale to, co spotřebitelé opravdu za pojištění zaplatí.


Mohlo by vás zajímat:Allianz: Česká ekonomika je jedna z nejzdravějších v EU!


Pro dokumentaci nízkých nákladů na pojištění si ABI vybrala porovnání s průměrnými náklady, které domácnost vynakládá týdně na jídlo prodávané na stánku.  Ty činí 4,40 GBP. Přesto však každá čtvrtá domácnost v UK není nepojištěna, tj. 6 mil. domácností nemá pojistnou ochranu.

Nejlepší situace je v Severním Irsku, neboť z celkového počtu domácností je jich pojištěno 82 %. Na opačném pólu je Londýn, kde má jen 55 % domácností sjednáno pojištění domácnosti.

Tabulka prehled domacnosti

Ukazuje se, že odstup mezi Londýnem a jinými sledovanými oblastmi UK je značný. ABI doplnila svůj přehled o některé další cenné údaje:

  • průměrná částka zaplacená za pojištění budov činila v roce 2018 cca 258 GBP a oproti roku 2017 poklesla o 8 %. Byla nejnižší od roku 2015;
  • průměrná částka uhrazená za sdružené pojištění budovy a domácnosti dosáhla v roce 2018 cca 307 GBP a oproti předchozímu roku vzrostla o 1 %. I tak to byla druhá nejnižší částka od roku 2012.

ABI upozorňuje, že mnoho domácností, které jsou bez pojištění, hraje v podstatě ruskou ruletu. Proto zdůrazňuje, že pojištění se vyplatí každému a že existuje škála speciálních pojistných smluv, které mohou poskytnout pojistnou ochranu za dostupné pojistné. Navíc mohou některá bytová družstva i místní úřady nabídnout laciné pojištění, které bude odpovídat potřebám spotřebitelů a jejich rozpočtu.  

Zdroj: ABI

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články