AIRMIC také tvrdě kritizuje nový návrh Solvency 2


			AIRMIC také tvrdě kritizuje nový návrh Solvency 2
26.3.2010 Legislativa

AIRMIC (The Association of Insurance and Risk Managers) patří mezi další významné kritiky nového návrh Solvency 2. Reforma Solvency 2 by mohla snížit kapacitu pojištění, dostupnou ve Spojeném království. A nejen to. V jejím důsledku by zřejmě došlo ke zvýšení nákladů na pojištění (ceny pojištění by výrazně vzrostly), varuje AIRMIC.

Společnosti by tak nakupovaly méně pojištění, které by je ochránilo před velkými ztrátami.

AIRMIC zdůraznila svoji podporu původnímu návrhu Solvency 2 a její zástupci připomněli, že reforma by mohla být příčinou vzniku břemen ohromných rozměrů.

Generální ředitel AIRMIC John Hurrell zopakoval, že proti pojistitelům je namířen požadavek Solvency 2 na zvyšování kapitálových požadavků. Jeho důsledkem bude menší výběr v pojištění, méně flexibility a především rostoucí náklady.

„Našim členů by nové opatření způsobilo pokles příjmů. Máme pocit, jakoby se EU tvářila, že problém vlastně neexistuje,“ uvedl Hurrell.

AIRMIC trvá na tom, aby se EU vrátila k původním záměrům Solvency 2 s tím, že pojistitelé jsou transparentní společnosti, disponující dostatečným kapitálem pro to, aby mohly převzít pojistná rizika.

Insurance Times

 

Share/Bookmark

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články