ERGO pojišťovna se přejmenovala na SV pojišťovnu


			ERGO pojišťovna se přejmenovala na SV pojišťovnu

ERGO pojišťovna se 28. října 2022 změnila na SV pojišťovnu. S novým názvem společnosti se veřejně zviditelňuje změna vlastníka na německou finanční skupinu S.V. Holding AG se sídlem v Drážďanech, která byla dokončena v listopadu 2021. Pojišťovna však zůstává českou firmou se silným německým zázemím.

Když jsme v listopadu 2021 změnili vlastníka na německý finanční koncern S.V. Holding AG, začala se pro naši společnost psát nová kapitola. S touto změnou spojená spolupráce s německými spořitelnami Sparkassen nám umožní nejen vzájemně rozšířit svou nabídku, ale také posílit distribuční síť a zapojení moderních technologií do našeho klientského servisu,“ říká Jana Jenšová, předsedkyně představenstva SV pojišťovny.


Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: Češi se ženou do ztráty


SV pojišťovna 2022Česká společnost SV pojišťovna, a.s., spravuje portfolio přibližně 800 tisíc klientů a ročně vykazuje okolo 600 milionů Kč předepsaného pojistného. Společnost se dlouhodobě zaměřuje na specializované produkty, jako je pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti.

Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové a životní pojištění. Produkty jsou nabízeny samostatnými obchodními zástupci a makléři, Vojenskou zdravotní pojišťovnou České republiky, obchody PLANEO Elektro, dceřinou společností SV Pro-finance (dříve ERGO Pro) a dalšími významnými obchodními partnery.

K 28. říjnu 2022 se mění obchodní název společnosti, avšak veškeré smluvní obsahy a podmínky pro klienty a obchodní partnery zůstávají zcela beze změny.


Mohlo by vás zajímat: ČBA: Růst hypotečních sazeb se zastavil


O Sparkassen-Versicherung Sachsen

Od 4. listopadu 2021 je vlastníkem ERGO pojišťovny S.V. Holding AG. S.V. Holding AG je také 100% vlastníkem společností Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung AG a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung AG. Akcionáři a zakladateli S.V. Holding AG jsou prostřednictvím holdingových společností saské spořitelny a jihoněmecké pojišťovny Bayern-Versicherung AG se sídlem v Mnichově a SV SparkassenVersicherung se sídlem ve Stuttgartu.

Sparkassen-Versicherung Sachsen operuje na německém trhu více než 30 let. Patří do skupiny veřejných pojistitelů a je jedinou pojišťovnou se sídlem ve Svobodném státě Sasko. Ročně vykazuje okolo 720 mil. EUR předepsaného pojistného a její počet interních a externích zaměstnanců dosahuje cca 800 osob.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články