ERGO pojišťovna mění vlastníka


			ERGO pojišťovna mění vlastníka

Ke dni 4. listopadu 2021 se stává německá společnost S.V. Holding AG (se sídlem Drážďany, An der Flutrinne 12) novým a jediným vlastníkem společnosti ERGO pojišťovna. ERGO, která na českém trhu působí již od roku 1994, se tak vedle Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung AG a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung AG stane další dceřinou společností skupiny S. V. Holding AG.

„Těšíme se na tuto novou spolupráci. Poslední měsíce jsme využili k intenzivní přípravě na integraci české společnosti do naší skupiny. Koupí ERGO pojišťovny jsme získali dobrý a zkušený tým, který disponuje rozsáhlými znalostmi trhu, který je pro nás nový,“ sdělil předseda představenstva SV Sachsen Gerhard Müller. Sparkassen-Versicherung Sachsen operuje na německém trhu téměř 30 let. Ročně vykazuje okolo 720 mil. EUR předepsaného pojistného a její počet interních a externích zaměstnanců dosahuje cca 800 osob.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Co může po volbách „zatopit“ pojistnému sektoru?


Česká ERGO pojišťovna ročně vykazuje okolo 25 mil. EUR předepsaného pojistného a má cca 50 zaměstnanců. Společnost se dlouhodobě zaměřuje na specializované produkty jako pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové pojištění a životní pojištění.

Tato transakce se připravovala mnoho měsíců a podléhala přezkumu a souhlasu České národní banky. Završením transakce se ERGO pojišťovna stává novou dceřinou společností skupiny S. V. Holding AG. Mám radost, že se stáváme součástí této silné a stabilní finanční skupiny. Věřím, že z tohoto spojení budou profitovat naši klienti, obchodní partneři, ale i zaměstnanci. Transakce je pro nás potvrzením, že se nám daří spolehlivě fungovat na českém trhu a naše plány na rozvoj do budoucnosti jsou shodné se záměry nového vlastníka,“ říká Jana Jenšová, předsedkyně představenstva ERGO pojišťovny


Mohlo by vás zajímat: ČAP k 3Q 2021: Léto přineslo enormní růst majetkových škod


Cílem je rozšířit produktovou nabídku v oblasti neživotního i životního pojištění a rozšířit distribuční síť především prostřednictvím Sparkassen v oblastech blízko hranice mezi Českou a Německou republikou. Propojením aktivit SV Holding a Sparkassen budeme moci přinést klientům i partnerům pokročilejší služby a možnosti.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články