Generali převezme dceřiné společnosti ERGO v Maďarsku a na Slovensku


			Generali převezme dceřiné společnosti ERGO v Maďarsku a na Slovensku

Společnost Generali podepsala smlouvu o převzetí životního, neživotního a kompozitního produktového portfolia subjektů ERGO International AG v Maďarsku a na Slovensku.

Akvizice bude ještě prozkoumána, potažmo schválena regulačními a antimonopolními úřady, jak je obvyklé u transakcí tohoto druhu. Smluvní strany se dohodly, že nebudou poskytovat podrobnosti o kupní ceně a dalších podmínkách. Příjmy z pojistného v zainteresovaných subjektech ERGO dosáhly v roce 2017 výše 20,6 milionů eur. Tato změna nebude mít dle vyjádření všech hráčů žádný vliv na závazky vůči stávajícím klientům ERGO.


Mohlo by vás zajímat: ERV Evropské pojišťovně meziročně stoupl obrat o 20 %


„Předpokládaná akvizice portfolia životního, neživotního a kompozitního portfolia v Maďarsku a na Slovensku je dalším krokem na naší úspěšné investiční cestě ve střední a východní Evropě. Transakce je plně v souladu se strategií skupiny, jejímž záměrem je celkový růst a posilování vedoucí pozici v Evropě, zejména pak v regionu CEE. Jsme přesvědčeni, že každý klient ERGO bude těžit z našich odborných znalostí a rozsáhlé nabídky produktů a služeb,“ řekl generální ředitel společnosti Generali CEE Holding Luciano Cirinà.

„Dohoda jasně ukazuje, že se držíme primární strategie konsolidace našeho mezinárodního obchodu. Jsem přesvědčen, že jdeme tím správným směrem, jehož cílem je udržitelný růst v mezinárodním obchodním kontextu,“ dodal Alexander Ankel, výkonný ředitel společnosti ERGO International AG.

Kroky EIG

Ve spojitosti se společností ERGO se nedávno objevila informace, že bulharská pojišťovna Euroins Insurance Group (EIG) se dohodla na převzetí divizí německé společnosti ERGO v dalších evropských zemích – v České republice, Rumunsku a Bělorusku. V České republice a Rumunsku bulharská pojišťovna převezme sekce životního i neživotního pojištění, v Bělorusku pak sekci neživotního pojištění.

Obě strany už podepsaly dohodu o koupi a nyní také čekají na vyjádření úřadů pro ochranu hospodářské soutěže. Podle podmínek smlouvy společnost EIG získá všechny akcie společností ERGO, včetně pracovních smluv, portfolia klientů a IT systémů. Příjem z pojistného všech přebíraných subjektů činil v roce 2017 celkem 72 milionů eur.

Po uzavření stávající dohody bude EIG působit v jedenácti evropských zemích, přičemž v sedmi z nich, kterými jsou Bulharsko, Rumunsko, Severní Makedonie, Ukrajina, Gruzie, Česká republika a Bělorusko, bude mít dceřiné firmy.


Mohlo by vás zajímat: Revoluce v dopravě? ODS navrhuje limit 0,5 promile za volantem


„Akvizice dceřiných společností ERGO v Rumunsku, České republice a Bělorusku vyhovuje strategii firmy rozšířit naši přítomnost na středoevropských trzích a v zemích bývalého Sovětského svazu. V těchto regionech spatřujeme obrovský potenciál růstu, a zároveň možnost diverzifikace našeho produktového portfolia. EIG nabídne svým novým dceřiným společnostem osvědčené postupy z operací v rámci své vlastní sítě a poskytne novým klientům širokou škálu spolehlivých pojistných produktů, které bezesporu přispějí k dalšímu rozvoji daných trhů,“  komentoval Jeroen van Leeuwen, výkonný ředitel společnosti EIG.

„S novou akvizicí souvisí také naše snaha vytvořit pevné a prosperující partnerství s významným globálním hráčem, pojišťovací společností ERGO. To nám dává možnost získat cenné know-how a nepřeberné množství cenných zkušenosti,“ dodal Jeroen van Leeuwen, který se díky této akvizici opět spojuje s Českou republikou, kde dlouhých 13 let šéfoval ČSOB Pojišťovně. V té skončil po vzájemné dohodě s vedením skupiny KBC, která je vlastníkem ČSOB k 31. 3. 2015. V České republice působil rovněž v tehdejší ING pojišťovně a v pojišťovnách Allianz a Commercial Union.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články