Athora dokončila akvizici Generali Belgium


			Athora dokončila akvizici Generali Belgium

Athora Holding Ltd. (společně se svými dceřinými společnostmi; dále jen „Athora“) oznámil 2. ledna 2019, že dokončil akvizici pojišťovny Generali Belgium SA/NV (dále jen „Generali Belgium“), která má sídlo v Belgii. Celková úhrada za tuto transakci činí 540 mil. eur. Do konce druhého čtvrtletí 2019 bude získaná společnost přejmenována na Athora Belgium.

Athora pokládá tuto transakci za další mezník na její cestě k docílení špičkové pozice v dlouhodobém podnikání v pojištění a zajištění v Evropě. Na základě této akvizice má Athora nyní stabilní, efektivní a pružnou platformu, která slouží jejím operacím v Belgii a která může podnítit růst.

Athora vychází z toho, že belgický trh pro ni nabízí řadu příležitostí, aby pokračoval rozvoj retailové pojišťovací činnosti a úspěšně se navázalo na 117 let činnosti pojišťovny Generali Belgium, tedy na její mimořádnou historii a neocenitelné zkušenosti. Kromě orientace na růst zatímní Generali Belgium chce Athora umístit v příštích několika letech v Beneluxu významný kapitál, a proto hledá v regionu růstový potenciál.


Mohlo by vás zajímat: Allianz Barometr rizik 2019: Největším rizikem pro firmy zůstává přerušení provozu


V prohlášení se rovněž uvádí, že akcionářská základna Athora se skládá z 26 vysoce kvalitních globálních investorů uvažujících v dlouhodobém horizontu. Tito akcionáři sdílejí vizi Athora vybudovat špičkový byznys v oblasti pojišťovací a zajišťovací činnosti s tím, že pojišťovnám budou nabízeny akvizice, transfery pojistného kmene a zajišťovací řešení. Akvizice Generali Belgium je jedna transakce, ale Athora má prý o belgický trh dlouhodobý zájem.

Po zohlednění výše uvedené akvizice činí konsolidovaná aktiva Athora cca 15 mld. eur. V celkem pěti jurisdikcích má Athora zhruba 800 000 pojistníků a téměř 800 zaměstnanců.

Dorsan van Hecke, prozatímní výkonný ředitel Generali Belgium, vyjádřil názor, že s příchodem společnosti Athora otevírá Generali Belgium novu historii svého působení v Belgii. Za důležité pokládá, že Athora poskytuje kontinuitu pro pojišťovací makléře a klienty Generali Belgium.


Mohlo by vás zajímat: Evropská komise vydala pohotovostní akční plán k Brexitu


Van Hecke potvrdil, že nová společnost má velké ambice, pokud jde o rozvoj všech oblastí podnikání. Bude pokračovat v investování do vztahu s pojišťovacími makléři tak, aby tito měli k dispozici všechny nástroje k nabízení konkurenceschopných pojistných produktů a služeb. 

Generali Belgium, resp. budoucí Athora Belgium, bude nadále entitou regulovanou dle belgického práva, resp. podle evropského práva, je-li to případné, a její pojistný kmen zůstane v Belgii.

Zdroj: ATHORA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články