Generali se toho nebojí. Nová akvizice v Polsku


			Generali se toho nebojí. Nová akvizice v Polsku

Generali Group vydala v říjnu prohlášení, v němž informovala o její nové akvizici v Polsku. Kupuje polského správce aktiv Union Investments Tfi.

Pojišťovna Generali uzavřela ujednání s německou společností Union Asset Management Holding o převzetí 100 % podílu v polské společnosti spravující aktiva s obchodním názvem „Union Investments Tfi“. Generali tak hodlá významně rozšířit svoje působení v Polsku, jehož pojistný trh považuje ve východní Evropě za klíčový a hlavně růstový. Transakce vyžaduje pochopitelně souhlas orgánu dohledu. Pokud jde o kupní cenu, nebyly sděleny žádné bližší informace.

Union Investments Tfi je šestý největší správce aktiv v Polsku. Spravuje aktiva ve výši 3,3 mld. eur, má 135 000 retailových investorů a 550 institucionálních investorů a nabízí širokou škálu investičních produktů.

Generali má na pojistném trhu díky Generali Poland silnou pozici. Chce ji využít a kombinovat vlastní odborné znalosti se zkušenostmi místních investičních odborníků působících ve společnosti Union Investments Tfi, kteří mají za sebou vynikající výsledky a jsou schopni dodat zákazníkům co možná nejlepší řešení.


Mohlo by vás zajímat: Zajímavost: Nestlé prodává životní pojišťovnu


Generali provozuje v Polsku pojišťovací činnost od roku 1998 a Generali Poland má nyní 1300 zaměstnanců. Nabízí pojištění majetku a odpovědnosti retailovým i korporátním klientům. Je aktivní rovněž v životním pojištění a v segmentu penzijních fondů. Generali patří na polském pojistném trhu sedmá příčka. Hrubé předepsané pojistné v roce 2017 činilo 550 mil. eur a tržní podíl 4 %.

Tato polská transakce je v souladu se strategickou vizí skupiny. Generali vnímá, že v Rakousku či v zemích střední a východní Evropy se projevuje trend kombinace pojišťovacích aktivit a aktivit v oblasti řízení aktiv. Také proto dala zelenou rozvoji těchto podnikatelských příležitostí v Polsku. Společnost Union Investments Tfi bude kontrolována regionální kanceláří v Praze. Pro její klienty se změnou vlastníka nic nezmění.

Na akvizici v Polsku se lze podívat i z jiného úhlu. Generali Group je v přestavbě. Nedávno například prodala belgickou dceřinou společnost firmě Athora a v Německu odprodala pojistný kmen životního pojištění. Celkově by prý mohla nakumulovat asi 1,5 mld. eur, které mají být nyní reinvestovány. Koncern má 21. 11. 2018 představit nový plán svého rozvoje. 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články