Generali Česká pojišťovna ohlásila propojení se slovenskou Generali


			Generali Česká pojišťovna ohlásila propojení se slovenskou Generali

Slovenská pojišťovna Generali se na konci roku 2021 sloučí s Generali Českou pojišťovnou. Fúze stále podléhá schválení příslušných orgánů dohledu.

Od loňského roku slovenská Generali pojišťovna a Generali Česká pojišťovna intenzivně spolupracují a hledají synergie v různých oblastech s cílem poskytovat co nejlepší a nejinovativnější služby svým klientům, obchodníkům a partnerům v obou zemích. Vzhledem k pozitivním výsledkům dosavadní spolupráce obě pojišťovny organizačně propojí své aktivity, aby co nejlépe využily zkušenosti a know-how obou společností.


Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: Stávka lidstva proti rozumu


Spojujeme síly, abychom byli lepší

„Chceme využít odborných znalostí, kapacit a osvědčených postupů obou společností k trvalému propojení týmů a vytvoření nové struktury, která bude dávat smysl. Máme skvělou příležitost spojit síly, využít velikosti a síly Generali Pojišťovny ČR a jednoduchosti a inovativnosti Generali Slovensko, abychom společně mohli poskytovat ty nejlepší služby našim klientům a partnerům," říká Roman Juráš, generální ředitel Generali České pojišťovny a Country Manager skupiny Generali pro Českou republiku a Slovensko.

Organizační sloučení v současné době podléhá schválení příslušných orgánů dohledu. Po získání souhlasu dozorových orgánů budou všichni klienti na Slovensku o změně informováni v zákonné lhůtě (30 dnů). Generali na Slovensku bude působit jako pobočka Generali České pojišťovny pod názvem Generali Poisťovňa, pobočka pojišťovny z jiného členského státu.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Stop diskriminaci lidojedů!


Fúze nebude mít žádný dopad na stávající smlouvy, služby a servis poskytovaný klientům i obchodním partnerům. Naopak dlouhodobou prioritou obou pojišťoven na Slovensku i v České republice zůstává neustálé zlepšování kvality produktů a služeb tak, aby klienti měli kdykoli a kdekoli k dispozici maximální podporu.

„Propojení našich aktivit nám umožní sdílet zdroje, neustále zlepšovat procesy a přinášet našim klientům ještě lepší řešení a služby v souladu s ambicí stát se celoživotním partnerem. Generali je jednou z nejrychleji rostoucích a nejstabilnějších pojišťoven na Slovensku a tuto pozici si chceme udržet, abychom i nadále dobře zvládali neočekávané situace, jako je například současná pandemie," říká Juraj Jurčík, generální ředitel pojišťovny Generali. Roman Juráš bude zastávat pozici Country Manager a CEO pro Českou republiku a Slovensko. Juraj Jurčík bude členem česko-slovenského představenstva a zároveň bude řídit slovenskou pobočku Generali, přičemž bude zodpovědný i za obchod na Slovensku.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články