Talanx kupuje tureckou pojišťovnu od Američanů


			Talanx kupuje tureckou pojišťovnu od Američanů

Mnoho německých pojišťoven chce prý nakupovat, tedy realizovat převzetí či fúze. Jednou z nich je pojišťovna Talanx, která má zájem rozšířit svoji činnost na jednom ze svých nejdůležitějších pojistných trhů, a to v Turecku.  Proto převzala podíl ve výši 99,4 % v turecké neživotní pojišťovně Liberty Sigorta A.S., jež patřila americké pojišťovně Liberty Mutual Group.

Pojišťovna Talanx odůvodnila tento obchod tím, že Liberty Sigorta A.S., která má vyváženou skladbu portfolia a poměrně rozsáhlou prodejní síť, výtečně zapadá do její strategie v Turecku. Toto převzetí přibližuje Talanx naplnění jejího základního strategického cíle, kterým je dostat se na svých klíčových trzích mezi pět prvních pojišťoven. Transakce vyžaduje ještě souhlas orgánů dohledu a má být uzavřena v první polovině roku 2018.

V roce 2016 vykázala Liberty Sigorta[1] hrubé předepsané pojistné ve výši 56 mil. eur a měla více než 700 000 klientů. Na tureckém pojistném trhu provozuje pojišťovací činnost v neživotním pojištění od září 2007.

Nabízí širokou paletu pojistných produktů a služeb, jako je například námořní pojištění, technická pojištění, zemědělské pojištění a pojištění majetku podnikatelů a dále rovněž individuální autopojištění, pojištění budov a pojištění úrazu, jež mohou být přizpůsobena konkrétním potřebám občanů. Pojišťovací služby zabezpečuje centrála, osm regionálních pracovišť a síť pojišťovacích zástupců na více než 700 kontaktních místech po celém Turecku.


Mohlo by vás zajímat: Analýza ČKP: Cena povinného ručení dosáhla svého dna


Talanx[2] je podle výše přijatého pojistného třetí největší německá pojišťovací skupina a jedna z největších evropských skupin. Společnost má sídlo v Hannoveru a je aktivní ve zhruba 150 zemích. V uplynulém desetiletí rostla tato pojišťovací skupina mimořádně silně. V roce 2016 činilo její přijaté pojistné cca 31,1 mld. eur.

V rámci skupiny je nabízeno úspěšně více značek, a to jak v oblasti pojišťovacích, tak i jiných finančních služeb (např. pojišťovna HDI, zajišťovna Hannover Re, pojišťovny PB a TARGO a Ampega – investiční fondy a správa majetku). Největším akcionářem Talanx AG, která stojí na špici skupiny Talanx, je se 79 % HDI V.a.G.[3]

[1] https://www.libertysigorta.com.tr/en

[2] http://www.talanx.com/konzern/auf-einen-blick.aspx?sc_lang=de-DE

[3] V.a.G. = Versicherungsverein auf Gegenseitigkeit (vzájemný pojišťovací spolek)

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články