Životko díky selfie? Zurich UK představuje FaceQuote


			Životko díky selfie? Zurich UK představuje FaceQuote

Pojišťovna Zurich UK přichází na trh s aplikací pro web a mobilní zařízení, která na základě dodaného selfie odhadne věk dané osoby a vypočte měsíční pojistné. Cílem je oslovit i ty klienty, kteří o životním pojištění neuvažují, protože je prý drahé.

Nedávný výzkum provedený pojišťovnou Zurich UK ukázal, že čtvrtina osob nemá životní pojištění nebo pojištění vážných chorob, protože se domnívá, že je příliš nákladné. 30 % respondentů nepovažuje tato pojištění za důležitá. Když byli respondenti dotázáni, kolik by stálo životní pojištění pro zdravou osobu ve věku 40 let, tak vyjádřili názor, že by to bylo více než 40 GBP měsíčně. Ve skutečnosti by v takovém případě činilo měsíční pojistné okolo 8 GBP.

Z toho Zurich UK vyvodil tržní příležitost a zkoumal nové způsoby, jak podpořit větší akceptaci životního pojištění na pojistném trhu ve Spojeném království. Prospektivní klienti v oblasti životního pojištění využívají tradičně služeb pojišťovacího makléře, nebo mají dostatečnou motivaci a znalosti, aby si vybrali pojištění samostatně a ukončili uzavřením pojistné smlouvy cestu začínající nabídkou pojistného a končící rozhodnutím o koupi. Prospektivní klienty, kteří by jinak neuvažovali o pojištění, je nutno oslovit, a to netradičně.  

Proto Zurich UK přišel s FaceQuote, což je přátelská aplikace první toho druhu pro prospektivní klienty životního pojištění. Měla by pomoci zvrátit myšlení, že životní pojištění je nedostupné či dokonce přepychem. Tato aplikace požádá o selfie, odhadne věk dané osoby a vypočte měsíční pojistné založené na odhadnutém věku.   


Mohlo by vás zajímat: SLASPO: Návrh daně z pojištění překvapil


Aplikace FaceQuote je dostupná na webu a mobilních zařízeních a skládá se pouze ze dvou stran, jež poskytují jednoduchou a téměř okamžitou představu o tom, co by stálo životní pojištění typického klienta. Selfie příslušné osoby je zasláno aplikací FaceQuote k vyhodnocení. Jedním klikem je poskytnut kvalifikovaný odhad věku osoby. A tento věk je pak základem pro odhad pojistného.

Výzkum Zurich UK prokázal, že většinou je toto pojistné mnohem nižší než daná osoba předpokládala. Jestliže má klient zájem, aplikace FaceQuote ho spojí s online portálem, kde může požádat o životní pojištění založené na odhadnutém pojistném.

Zurich UK vychází z toho, že tato nová technologie přitáhne širší publikum i díky zábavné a poutavé formě komunikace. Mohla by pomoci překonat i nechuť řady osob myslet na to, co s nimi či s jejich rodinou bude, pokud onemocní či zemřou. Tyto úvahy a předpoklady Zurich UK jednoznačně potvrzují, že v tomto případně se nabízí rizikové životní pojištění, resp. pojištění pro případ smrti.

Tuto aplikaci připravila pro Zurich Re během několika týdnů společnost Mendix.

Zdroj: Mendix

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články