VIG opět nakupuje. Tentokrát pohltila životní pojišťovnu AXA v Rumunsku


			VIG opět nakupuje. Tentokrát pohltila životní pojišťovnu AXA v Rumunsku
4.8.2016 Akvizice a fúze

Vienna Insurance Group převezme životní pojišťovnu AXA v Rumunsku a potvrzuje tak vedoucí postavení na rumunském pojistném trhu.

Kupní smlouva o nabytí životní pojišťovny AXA Life Insurance S.A. (AXA Life) byla podepsána 3. srpna 2016. Kupujícími jsou dvě dceřiné společnosti VIG BCR Life a Omniasig. Akvizice se uskuteční za podmínky schválení lokálními úřady.

Společnost AXA Life v roce 2015 přijala brutto pojistné ve výši přes 4,5 miliónu EUR, pocházející převážně z klasického životního pojištění. Předsedkyně představenstva VIG, Prof. Elisabeth Stadler, zdůraznila růstové vyhlídky v Rumunsku: „Nárůst rumunského trhu životního pojištění představoval v roce 2015 jedenáct procent. A to ještě není vše: Dceřiná společnost VIG BCR Life, druhý největší hráč na rumunském trhu životního pojištění s tržním podílem 14,4 procenta, v minulém roce taktéž dosáhla výrazného růstu.“

Podle Prof. Elisabeth Stadler jsou velmi slibné i prognózy růstu HDP v Rumunsku: „V tomto roce odborníci očekávají v neposlední řadě díky prudkému nárůstu soukromé spotřeby nárůst hrubého domácího produktu o více než čtyři procenta. V letech 2017 a 2018 má růst HDP představovat kolem 3,5 procenta.


Mohlo by Vás zajíma: Skupina VIG koupila srbskou AXA pojišťovnu


Zpráva o koupi rumunské životní pojišťovny AXA přichází jen měsíc po informaci, o prodeji životní i neživotní AXA pojišťovny stejné rakouské skupině v sousedním Srbsku.

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články