Česká pojišťovna odhalila za první tři měsíce roku pojistné podvody za více než 97 milionů korun!


			Česká pojišťovna odhalila za první tři měsíce roku pojistné podvody za více než 97 milionů korun!
20.4.2010 Pojistný trh

Likvidátoři a detektivové České pojišťovny odhalili v prvním čtvrtletí letošního roku pojistné podvody za více než 97 milionů korun. Meziročně se tak počet podvodů zvýšil o 70 procent. Vloni totiž ve stejném období ČP odhalila případy za 57 milionů korun. Nejvíce jich bylo v krajích Jihočeském, Středočeském, Libereckém a také v Praze. Potvrzují se tak odhady odborníků, kteří nárůst pojistných podvodů dávají do souvislosti s ekonomickou krizí. Specialisté České pojišťovny každoročně odhalí více než polovinu všech podvodů, ke kterým dochází na českém pojistném trhu. Za celý rok 2009 jich bylo 731 v hodnotě 234 milionů korun


Zhruba 65 procent pojistných podvodů se týkalo už tradičně motorových vozidel a souvisely s jejich fingovanými a upravovanými nehodami a krádežemi. Z pohledu této čtvrtletní statistiky se nejméně pokoušeli podvádět obyvatelé v krajích Vysočina, Královéhradeckém a Zlínském. Největší kvartální skok pak zaznamenala ČP v jižních Čechách, kde její detektivové odhalili podvody v desetinásobné hodnotě oproti loňsku.


Kromě krize je však za tímto vyšším počtem v případě České pojišťovny také možnost využívat systém Virtual Crash, který umožňuje unikátní analýzu dopravních nehod a také dokonalejší softwarová technologie, jež dokáže vidět jednotlivé případy v širších souvislostech i v hlubší historii.


Zcela bez zásahu těchto moderních technik se obešel případ, kdy obyvatel jedné malebné jihočeské obce půjčil auto kamarádovi a ten s ním v opilosti vletěl do místní kapličky. Aby se vyhnul následkům dechové zkoušky, zavolal svému střízlivému bratrovi, který přijel na místo nehody a sám pak vše ohlásil policii jako svůj karambol. Majitel zničeného vozidla ale neměl auto havarijně pojištěné, a tak se obrátil na skutečného viníka – opilce, aby mu škodu zaplatil. Ten se mu vysmál, s tím, že v policejním protokolu je přece zapsaný jeho bratr. V tuto chvíli pohár trpělivosti vlastníka vozidla přetekl a oznámil bratrskou výměnu policii. Důvod byl prostý – neměl auto havarijně pojištěné, a tak to nebyla pojišťovna, ale právě viník nehody, po kterém musel požadovat náhradu škody.

Česká pojišťovna a.s.

 

Share/Bookmark

Zdroj: Česká pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články