ČNB trestala. 800 tisíc pokuta pro Broker Consulting


			ČNB trestala. 800 tisíc pokuta pro Broker Consulting

Poradenská společnost Broker Consulting dostala na konci července od České národní banky pokutu ve výší 800 tisíc korun.

Společnost podle České národní banky tajila před spotřebiteli některé informace o inkasovaných provizích a neevidovala správně pokyny svých klientů. ČNB uvádí, že mezi lety 2013 a 2015 firma porušila několik paragrafů zákona o podnikání na kapitálovém trhu. 

Podle firmy byla pochybení formální a už byla zjednána náprava. „Náš obor je pod velmi silnou regulací a nám se podařilo bezchybně realizovat většinu požadavků. Bohužel u několika z nich se nám to nepodařilo zcela přesně po formální stránce,“ řekl pro server E15 ředitel PR a komunikace Broker Consulting Jan Lener. 

„U těchto věcí jsme již dříve zrealizovali nápravu. Považujeme za prioritu mít celé naše podnikání v souladu se zákonem i etikou, a budeme v této oblasti činit nadále maximum," dokončil Jan Lener.


Mohlo by vás zajímat: Český pojistný trh lehce šlápl na plyn. Pojistné meziročně vzrostlo o 3,6 %


Trest pro společnost Broker Consulting, která má více jak půlmilionu klientů, je letos už jednačtyřicátou peněžní sankcí regulátora firmě působící na finančních trzích. Prozatím vybrala ČNB na pokutách cca 15 milionů korun.

Rozhodnutí ČNB k přečtení ZDE

Zdroj: E15, ČNB

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články