Coface získal licenci pro ruský trh


			Coface získal licenci pro ruský trh
9.7.2010 Pojistný trh

Již léta funguje společnost Coface Kreditversicherung v Rusku, ale teprve nyní dostala jako první zahraniční společnost licenci na pojišťování úvěrů. Má tak možnost rozšířit svoji nabídku o tento produkt.

Již déle než čtyři roky nabízí v Rusku skupina Coface na základě spolupráce s lokálním partnerem, kterým je společnost Kapitál, úvěrové pojištění. Nyní konečně dostala moskevská filiálka společnosti ZAO Coface Rus Insurance Company svoji vlastní licenci.

Coface je první mezinárodní úvěrovou pojišťovnou, která obdržela v Rusku licenci. Společnost tak může výrazně rozšířit svoji nabídku a přizpůsobit ji požadavkům managementu.

Coface zaměstnává v současné době 60 spolupracovníků, v Moskvě a v Petrohradě.

Před 18 lety Coface založila první servisní společnost v Rusku, která nabízí informace o podnikatelích včetně možnosti inkasa pohledávek. V současné době má Coface k dispozici ekonomické informace o ruských  firmách, v souhrnu je těchto firem přes 600 000.

Rusko bylo finanční a ekonomickou krizí těžce postiženo. Coface do konce roku 2009 registroval významný růst platební neschopnosti. Podle údajů úvěrové pojišťovny bude ruská ekonomika v roce 2010 opět v kladných číslech, i když růst bude jen v rozsahu několika procent. Ve srovnání s poklesem -7,9 procenta v minulém roce to lze považovat za relativní úspěch.

VersicherungsJournal

 

 

Share/Bookmark

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články