ČSOB Pojišťovna vyplatila klientům čtyři miliardy korun


			ČSOB Pojišťovna vyplatila klientům čtyři miliardy korun
8.2.2008 Pojistný trh

Bezmála čtyři miliardy korun získali od ČSOB Pojišťovny její klienti na pojistných plněních za rok 2007. Přes 2,1 miliardy korun z této sumy připadá na životní pojištění, pojistné události z neživotního pojištění představují více než 1,8 miliardy korun.
Oproti roku 2006 se loni celkové náklady na pojistná plnění zvýšily o 11 procent, což obnáší téměř 400 milionů korun.

 

Výrazně, o více než 16 procent, loni vzrostly náklady na pojistná plnění z končících životních pojištění. „Souvisí to s tím, že klienti uzavírají životní pojištění na stále vyšší částky," vysvětlil člen představenstva a ředitel divize životního pojištění ČSOB Pojišťovny Karel Svoboda. Za jednu pojistnou událost ČSOB Pojišťovna loni vyplatila v průměru 25 600 korun, zatímco o rok dřív to bylo necelých 20 000 korun.

 

V neživotním pojištění se více než dvě třetiny výplat týkaly pojistných událostí souvisejících s motorovými vozidly. Jejich podíl na celkových pojistných plněních přitom v posledních letech zřetelně stoupá. „Tento trend logicky souvisí s rychlým nárůstem počtu vozidel, která jsou u nás pojištěna," řekl Michal Kaněra, člen představenstva a ředitel divize neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny. Jen za loňský rok vyplatila ČSOB Pojišťovna za škody z povinného ručení 645 milionů korun a podíl tohoto pojištění na celkových plněních vzrostl na více než 35 procent. Ještě v roce 2004 přitom činil pouze 26 procent. Dalších více než 625 milionů korun poukázala loni ČSOB Pojišťovna motoristům za škody z havarijního pojištění.

 

Z hlediska živelních škod (kromě požárů) byl rok 2007 pro klienty ČSOB Pojišťovny relativně příznivější než rok 2006, a to i přesto, že loni v lednu postihla republiku největší větrná kalamita posledních desetiletí - orkán Kyrill. Z pojistných událostí, které vznikly loni v souvislosti s řáděním živlů, ČSOB Pojišťovna vyplatila nebo ještě vyplatí 86,7 milionu korun (z čehož až 71 milionů se týká škod z orkánu Kyrill). V roce 2006 byla pojistná plnění za živelní škody zhruba dvojnásobná a dosáhla 186,5 milionu korun.

 

GrafLikvidátoři ČSOB Pojišťovny vyřídli v loňském roce přes 139 tisíc pojistných událostí, z nichž více než 82 tisíc se týkalo životního pojištění a téměř 56 tisíc neživotního pojištění.

Zdroj: csobpoj.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články