Letiště se mohou konečně pojistit proti kybernetickým rizikům


			Letiště se mohou konečně pojistit proti kybernetickým rizikům

Překotné technologické změny mohou vystavit světová letiště rostoucím a sofistikovaným kybernetickým rizikům, a to na nejrůznějších úrovních. Nicméně tradiční pojištění umí nabídnout často „jen“ krytí pro napadení nebo únik dat ve vlastních IT systémech letiště. Globální letiště ale potřebuji mnohem širší ochranu týkající se i rizik vyplývajících z interakcí se sítěmi třetích stran.

Společnost Willis Towers Watson zkoumala současný rozmach kybernetických a digitálních rizik, jejichž neblahý vliv je aktuálně horkým tématem pro všechna světová letiště. Před několika týdny v návaznosti na tuto analýzu pak tato společnost představila nový produkt CyFly pro letiště. Podle vlastních slov zástupců firmy jde o inovativní a flexibilní pojištění, které bylo vyvinuto z první verze ve spolupráci s AIG v roce 2017.

CyFly je stavebnicové pojištění na míru. Kryje rizika kybernetického napadení a přerušení provozu v případech, které přicházejí zvenčí a mají souvislost se třetími stranami napojenými v sítích letiště, jako jsou poskytovatelé navigačního servisu, operátoři v leteckých hangárech a údržba letiště.

Produkt kryje rovněž regulatorní náklady a pokuty ze strany orgánů a legislativy dohlížejících na kybernetickou bezpečnost, jako je například EU Network & Information Systems Directive.


Mohlo by vás zajímat: PwC: Blockchain nemá zatím v německých pojišťovnách prioritu


CyFly poskytuje ochranu pro případ přerušení provozu z důvodu neplánovaného výpadku způsobeného systémovým defektem, plus připojištění pro pozastavení systému za účelem minimalizace škod.

„CyFly pro letiště bylo nadesignováno tak, aby odpovídalo přiměřeně na kybernetické rizika týkající se konkrétního letiště,“ prohlásil o novém pojištění Jamie Monck-Mason, výkonný ředitel divize kybernetických rizik společnosti Willis Towers Watson.

„Naši zákazníci už poznali, že nejde jen o rizika vyplývající z jejich vlastních IT systémů, které mohou způsobit nedozírné škody, ale také v podstatné míře o lidský faktor a třetí strany dodavatelů. Ty představují rovněž významný rizikový potenciál.“

Podle Monck-Masona nezahrnují konvenční kybernetické produkty mnohé benefity pojištění CyFly. To bylo vyvinuto s hlubokou znalostí lidského faktoru na letištích a také důsledným shromažďováním zpětné vazby od zákazníků. Díky tomu vzniklo řešení kybernetických rizik specificky určené letištním klientům.

Zdroj: Insurancebusinessmag

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články