Allianz penzijní fond očekává nadstandardní zhodnocení prostředků


			Allianz penzijní fond očekává nadstandardní zhodnocení prostředků
15.11.2010 Produkty

Allianz penzijní fond vykázal za prvních devět měsíců letošního roku zisk ve výši 221 milionů korun, což je o 18 procent více, než za stejné období roku 2009. Počet jeho klientů se v tomto období zvýšil o 13 procent a dosáhl téměř 156 tisíc. Vzhledem k dobrým obchodním výsledkům očekává v roce 2010 nadstandardní zhodnocení. Vloni svým klientům připsal 3 procenta. Letos činila hodnota aktiv ve správě Allianz penzijního fondu více než 10 miliard korun a jejich meziroční růst dosáhl 30 procent. Allianz penzijní fond má rovněž jedny z nejnižších provozních nákladů na trhu.


„Současná výkonnost je příslibem pro vysoké zhodnocení i v roce letošním,“ řekl předseda představenstva Allianz penzijního fondu Petr Poncar. „Těžiště úspěchu fondu spočívá především v jeho investiční strategii, která je nastavená tak, aby v krátkém období buďto vůbec nepodléhala výkyvům kapitálových trhů a nebo je dokázala vstřebat,“ dodal Poncar.


Allianz penzijní fond předešel prudkým poklesům cen akcií jejich úplným prodejem už v roce 2007. V té době navíc omezil i další riziková aktiva a zaměřil se především na investice do státních dluhopisů. Optimálním řízením portfolia se Allianz penzijnímu fondu daří dosahovat relativně vysokého zhodnocení, a to bez vlivu na jeho kapitálovou pozici. Pozitivní výhled na investice do rizikovějších aktiv a dividendový výnos akcií vedl fond v letošním roce k jejich opětovnému mírnému navýšení. Aktuální vývoj kapitálových trhů potvrzuje správné nastavení strategie i v roce 2010. Již nikdo dnes nepochybuje o tom, že soukromé penzijní připojištění se stane jedním z klíčových zdrojů finančních příjmů pro lidi, kteří nebudou chtít snižovat svoji životní úroveň ani v důchodu.

Zdroj: Allianz penzijní fond, a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články