Pojišťovna VZP inovovala produkt Fénix


			Pojišťovna VZP inovovala produkt Fénix
27.5.2016 Produkty

Pojišťovna VZP uvádí na trh pojistný produkt pro osoby, které se chtějí pojistit proti riziku finančního kolapsu jich samotných nebo jejich blízkých v případě rakoviny. Pojištění Fénix umožňuje pojistit se na pojistnou částku 200 tisíc Kč až 5 milionů Kč. Konkrétní výše pojistného je závislá především na věku pojistníka. 

V ČR je každoročně onkologické onemocnění diagnostikováno přes 80 tisícům lidí, 30 tisíc onkologických pacientů pak na toto onemocnění zemře. Celkově v ČR žije téměř 600 000 lidí, kteří se s rakovinou léčili nebo léčí. Patříme tak mezi státy s nejvyšší zátěží onkologických onemocnění na světě.

Podle statistik České onkologické společnosti rakovinou onemocní každý třetí Čech a přibližně každý čtvrtý tomuto onemocnění podlehne. Nejčastější onkologickou diagnózou, která je v Čechách sdělena mužům je karcinom prostaty, u žen se jedná nejvíce o karcinom prsu. V Evropě navíc držíme dlouhodobě smutné prvenství v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva.

V případě léčby rakoviny, stejně tak jako u jiných závažných onemocnění, se hodně mluví o náročnosti léčby a dopadech na psychiku a celkové zdraví. Už podstatně méně si uvědomujeme finanční komplikace, které s sebou onemocnění přináší. Na jedné straně musí pacient vynaložit nečekané výdaje související s léčbou a následnou rekonvalescencí.

Tyto výdaje pak mohou výrazně vzrůst, pokud si pacient přeje léčbu, která není hrazena ze zdravotního pojištění. Na druhé straně je nucena většina nemocných omezit či úplně rezignovat na své pracovní povinnosti, a tak přichází o příjem ze zaměstnání. V případě, že jsou oba dospělí v domácnosti ekonomicky aktivní, je příjem každého z nich významným příspěvkem do rodinného rozpočtu a jeho výpadek může dostat rodinu do existenčních problémů.

Mnoho pacientů navíc v případě výpadku příjmu není schopno dostát svým finančním závazkům, jako jsou hypotéka, nájem, školné či úvěr. „Právě pro tyto situace je určen produkt Fénix, který nemocnému i jeho rodině v době, kdy musí řešit svou vlastní léčbu, poskytne dostatečnou finanční podporu. Ta je důležitá nejen z hlediska zajištění rodiny, ale i v situaci, kdy nemocný bude chtít využít například protonovou či biologickou léčbu, která stojí stovky tisíc. Již v základní variantě je klient pojištěn proti některým z nejčastějších typů rakoviny – tedy u mužů mimo jiné pro případ rakoviny prostaty a plic, a u žen například pro případ rakoviny prsu,“ říká Ing. Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP.

Jak pojištění funguje

Po sjednání pojištění začíná běžet 90denní čekací lhůta, během které není možné uplatnit nárok na výplatu pojistné částky, a to především z důvodu, že v době vzniku pojištění již pacient zřejmě byl onkologicky nemocný. Po uplynutí této lhůty však již může pacient nárok uplatnit dle následujícího schématu: 40 % pojistné částky mu bude vyplaceno ihned po diagnóze, za každý cyklus chemoterapie (max. 5 cyklů) obdrží dalších 5 %, stejně tak v případě radioterapie, při nutnosti absolvování chirurgického zákroku jde o 20 %, zatímco při rekonvalescenční léčbě získává 5 % měsíčně po dobu 3 měsíců a při návratu onemocnění dalších 10 %. V případě paliativní léčby získává rozdíl již vyplacené částky a celkové pojistné částky.

Výše pojistné částky se pohybuje od 200 tisíc Kč do 5 milionů Kč. Výše pojistného pak závisí především na věku pojištěného, s jehož růstem vzrůstá i riziko choroby. Zájemci o pojištění Fénix nemusí zároveň uzavírat životní pojistku.

Dalšími diagnózami, které ovlivní možnost uzavřít pojištění Fénix, jsou: polycystické ledvinové onemocnění, polypóza tračníku, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, chronická hepatitida a jaterní cirhóza.

 

Více informací o pojištění Fénix naleznou zájemci na: https://www.pvzp.cz/cs/produkty/fenix/ nebo http://www.pojistenifenix.cz/.

Zdroj: Pojišťovna VZP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články