Portál Právo pro všechny: Jak postupovat, když vás srazí někdo na lyžích?


			Portál Právo pro všechny: Jak postupovat, když vás srazí někdo na lyžích?
9.12.2019 Produkty

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje dělat, když vás srazí někdo na lyžích?

Předpokladem pro úspěšné uplatnění vašeho nároku je jeho dostatečné zdokumentování. Ideální jsou fotografie nebo kamerový záznam (například z GoPro kamery) a kontakt na očité svědky, kteří událost na vlastní oči viděli a jsou ochotni vypovídat o jejím průběhu.

Pokud vás někdo srazil na sjezdovce, musíte vědět, kdo vám škodu způsobil – nenechejte ho proto ujet, aniž byste si zapsali jméno a adresu, případně si ofoťte jeho průkaz totožnosti. V případě komplikací požádejte o asistenci obsluhu areálu a zavolejte policii.

Co nejdřív událost nahlaste pojišťovně, se kterou máte uzavřeno cestovní pojištění nebo úrazové pojištění. Nejpraktičtější bývá telefonické ohlášení – pracovníci pojišťovny vás budou instruovat, jak dál postupovat a jaké další doklady bude třeba zajistit a předložit.

Současně zkuste také rovnou zjistit, zda má viník srážky uzavřené pojištění odpovědnosti a pokud ano, u které pojišťovny. Pokračování článku ZDE.


D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou).

D.A.S. je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články