UNIQA: Klienti platí za pojištění auta podle ujetých kilometrů už šest let


			UNIQA: Klienti platí za pojištění auta podle ujetých kilometrů už šest let
6.10.2016 Produkty

V poslední době je systému kalkulace pojistného PAYD (Pay-As-You-Drive / Plať podle toho, kolik jezdíš) věnována u nás široká pozornost. V UNIQA pojišťovně je možné tímto způsobem hradit pojistné v povinném ručení i havarijním pojištění už šest let. Navíc kilometry ujeté po dálnicích se započítávají do nájezdu jen z poloviny.

Na podzim 2010 zavedla UNIQA pojišťovna novou telematickou službu UNIQA SafeLine, která v rámci svých všestranných funkcí dokázala jako první v ČR účtovat klientům pojistné podle toho, kolik najedou. Každý motorista s palubní jednotkou SafeLine, jenž za rok urazil méně než 20.000 kilometrů, měl a má i nadále každoročně nárok na slevu jak z povinného ručení, tak i havarijního pojištění 10 až 25 %. Ukazuje se, že takových motoristů je opravdu hodně. Celková částka za ušetřené pojistné jde za uplynulou dobu do milionů korun.

Na druhou stranu ušetří ale rovněž UNIQA, protože podle škodních statistik si službu UNIQA SafeLine sjednávají ti odpovědnější motoristé, za nimiž je méně škod na silnicích. S využitím služby UNIQA SafeLine není pro klienta spojena žádná administrativní náročnost a posílání fotek tachometru do pojišťovny. Telematická jednotka vyhodnotí nájezd každý rok automaticky (včetně zohlednění druhu komunikací) a výpočet zohlední rovnou do zasílaného účtu za pojistné.

UNIQA SafeLine ale poskytuje motoristům i další komfort a pomoc. Nárazové čidlo hlásí asistenční centrále automaticky nehodu vozu. Operátor volá řidiče, aby s ním specifikoval potřebnou pomoc. Nezdaří-li se kontakt, posílá na přesně lokalizované místo záchranáře okamžitě. Rychlost, s níž je UNIQA SafeLine schopna nebezpečné situace řešit, může rozhodnout o životě a zdraví posádky havarovaného vozidla.

V případě, že motorista nenajde na ulici svůj zaparkovaný vůz, kontaktuje asistenci s hlášením o odcizení. Díky jednotce SafeLine auto operátoři obratem lokalizují a za pomoci policie vrátí majiteli. V případě poruchy na silnici nebo náhlé nevolnosti je možné stisknout nouzové tlačítko nebo použít aplikaci na chytrém mobilu a přivolat asistenční službu. Ta se postará o další kroky.

Díky nadstandardnímu zabezpečení auta, které UNIQA SafeLine skýtá, lze poskytnout další slevu na havarijním pojistném. SafeLine umí vést knihu jízd, kontroluje stav autobaterie nebo hlásí blížící se periodické prohlídky vozu.

Palubní jednotku UNIQA SafeLine získá motorista zdarma pronájmem na dobu trvání pojištění nebo si ji může zakoupit do vlastnictví.  Pojišťovna za tento servis obdržela v roce 2013 ocenění Pojišťovací inovátor. Video o funkcích UNIQA SafeLine je dostupné níže.

Kolik šetří ročně řidiči s UNIQA SafeLine? (modelové příklady)

Monika je maminka na mateřské dovolené (34 let). Bydlí v Praze a má k dispozici druhé auto v rodině, které využívá pro přesuny s dětmi během týdne. Na delší cesty a o víkendech jezdí s manželem, který má auto také. Svým Hyundai ix20 (rok výroby 2012) najede Monika tudíž ročně jen asi 6.000 km. Má vyježděný bonus 30 %. I z důvodu lepší bezpečnosti pro sebe a své děti si pořídila k pojištění UNIQA službu SafeLine za 1 290 Kč ročně. Kromě větší jistoty na cestách oceňuje rovněž nižší pojistné, které díky malému každoročnímu nájezdu (- 25 %) má. A k tomu v rámci SafeLine i dalších 5 % za nadstandardní zabezpečení auta.

 

Běžná sazba povinného ručení (POV) s 30% bonusem:                 3 320 Kč

Běžná sazba havarijního pojištění (HAV) s 30% bonusem:              5 710 Kč

 

Moničina sazba POV s 30% bonusem a slevou SafeLine:              2 490 Kč

Moničina sazba HAV s 30% bonusem a slevou SafeLine:              4 070 Kč

 

Díky UNIQA SafeLine ušetří Monika na pojistném za auto ročně dalších 1 180 Kč.


Roman žije ve Zlíně (45 let). Rodiče má nedaleko Benešova a často je autem navštěvuje o víkendech i s rodinou. Během roku jezdí samozřejmě i jinam - celkem najezdí asi 26.000 km. Má kvůli rodině velké robustní auto KIA Sorento (rok výroby 2015), protože chce pro nejbližší komfort a bezpečí. Má vyježděný bonus 50 %. Jeho každoroční nájezd je poměrně vysoký, nicméně služba UNIQA SafeLine (za 1 290 Kč ročně) registruje jeho kilometry ujeté mezi Zlínem a Benešovem na dálnici jen poloviční hodnotou. Proto se s přepočteným nájezdem 14.000 km "vejde" do slevy SafeLine ve výši 15 %. Dalších 5 % dostane v rámci SafeLine za zabezpečení.

                                                     

Běžná sazba povinného ručení (POV) s 50% bonusem:                 2 710 Kč

Běžná sazba havarijního pojištění (HAV) s 50% bonusem:              8 320 Kč

Romanova sazba POV s 50% bonusem a slevou SafeLine:          2 300 Kč

Romanova sazba HAV s 50% bonusem a slevou SafeLine:           6 720 Kč

 

Díky UNIQA SafeLine ušetří Roman na pojistném za auto ročně dalších 720 Kč.

Zdroj: UNIQA Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články