Zajímavost: Nový produkt v oblasti pojištění duševního vlastnictví


			Zajímavost: Nový produkt v oblasti pojištění duševního vlastnictví
4.10.2019 Produkty, Zahraničí

Pojištění chrání ideje, logo, korporátní design a patenty. Má krýt třeba přerušení provozu a ochranu pro záruky a zástavy.

G&M International, makléřská společnost akreditovaná u Lloyd´s přidala do svého produktového portfolia nové pojištění duševního vlastnictví. To bylo koncipováno jako ochrana nehmotných aktiv proti potenciálnímu zásahu nebo porušení ze strany konkurence. Například zabezpečuje podnikatelské ideje a nápady, design, loga, patenty a další výsostné „neuchopitelné“ vlastnictví každé firmy.

Britský Intellectual Property Office v nedávné studii zveřejnil, že jen 28 % oslovených firem v zemi provádí kontrolu, zda se neinfiltrovaly do duševního vlastnictví jiných subjektů, a 96 % dotázaných společností nezná hodnotu svého vlastního duševního vlastnictví.


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2018 v Česku dle oPojištění.cz


Ředitel G&M International Philip Wildman komentoval aktuální vývoj: Stále více a více podnikatelů poznává důležitost ochrany jejich nehmotných aktiv. Je nám jasné, že každé podnikání má jiné potřeby. Pracujeme v těsném spojení s klienty, abychom našli řešení na míru každého z nich. Díky partnerství s experty a konzultanty IPISC (Intellectual Property Insurance Services Corporation) jsme schopni identifikovat oblasti rizik, o nichž často firmy nic netušily.“

G&M International dále proniká do této sféry rizik a připravuje další krytí pro firmy a podnikání na celém světě. Hodlá nabídnout například ochranu pro zástavy a záruky při přerušení provozu nebo pojištění pro případ přerušení provozu z důvodu narušení IP adresy apod.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články