AVIVA: Nedostatečné pojištění nájemních domácností v Británii


			AVIVA: Nedostatečné pojištění nájemních domácností v Británii
4.9.2019 Zahraničí

Nový výzkum pojišťovny AVIVA přinesl zajímavé zjištění, že poměrně vysoké procento nájemních domácností ve Velké Británii trpí závažným neduhem: její členové nejsou dostatečně pojištěni proti výpadku svých příjmů pro případ vážnější nemoci, zranění nebo dokonce smrti.

Studie zadaná pojišťovnou Aviva a provedená agenturou YouGov ukázala, že jen jedna z pěti domácností v nájemních bytech a domech ve Velké Británii má sjednáno životní pojištění. Pro porovnání: v případě domácností, které jsou zatíženy hypotékou, disponují životním pojištěním tři majitelé z pěti. Kromě toho z analýzy vyplývá, že jen 3 % nájemních domácností má kritické krytí pro případ vážnější nemoci nebo ochranu proti výpadku příjmu. A jen dvě z pěti domácností v nájmu má pojištění chránící jejich majetek v najatém bytě nebo domě.

„Více a více domácností žije v pronajatých prostorách, protože ceny domů stále rostou a jsou za hranicemi jejich možností,“ poznamenal Paul Brencher, ředitel pro pojistnou ochranu osob ve společnosti Aviva Velká Británie. „To skýtá řadu výhod. Poskytuje to nájemníkům flexibilitu a umožňuje to lidem bydlet samostatně dříve, než kdyby šetřili na vlastní nemovitost. Nicméně nájemníci mají ty samé potřeby, aby byli schopni platit za své zázemí vlastníkovi objektu. Riziko neočekávané náhlé ztráty výdělku kvůli újmě za zdraví a důsledků pro jejich rodiny je podobné jako u vlastníků domácností.“


Mohlo by vás zajímat: Samoregulační standardy ČAP k uplatňování GDPR v pojišťovnictví


Brencher varuje, že mnozí nájemníci by podle studie mohli zůstat v nezáviděníhodné situaci osamoceni a bez prostředků, protože nejsou dostatečně chráněni pojištěním. Anebo by se to v případě smrti hlavního živitele týkalo jeho pozůstalých.

„Ukazuje se, že koupě vlastního bydlení je často aktivátorem uzavření životního pojištění a pojištění domácnosti. Je důležité, aby lidé na tento krok nezapomínali ani v případě, kdy si nemovitost „jen“ najímají.Je jedno, zda jde o koupi nebo nájem, lidé by měli pořádně zvážit, jak mohou ochránit své příjmy a majetek pro případ neočekávané nepříznivé události,“ uzavřel Brencher.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články