Zajímavost: Kde se v Británii nejvíce kradou auta?


			Zajímavost: Kde se v Británii nejvíce kradou auta?
20.8.2019 Zahraničí

K ukradení auta dojde mnohem pravděpodobněji ve východním Londýně v oblastech Ilfordu a Romfordu než kdekoli ve Velké Británii. Porovnání regionů provedl srovnávač MoneySuperMarket.

Společnost analyzovala na 5,9 milionu pojistných smluv v období mezi květnem 2018 a květnem 2019, aby identifikovala poštovní směrovací čísla v celé Británii s ohledem na největší a nejmenší náchylnost k odcizení vozidel.

Ilford a Romford ovládly čelo seznamu, protože jejich kvóta byla 16,1, resp. 15,4 na 1000 aut. Za nimi následovaly Birmingham (13,1), Halifax (10,6) a Liverpool (9,6).

Na opačném konci se umístili Kirkwall v Orkney jako nejbezpečnější lokalita s tou nejnižší kvótou odcizených vozidel: 0,3 na 1000 aut. Velmi bezpečné jsou i skotské Outer Hebrides (0,5), Inverness (0,6), Galashiels (0,7) nebo Dumfries (0,8).


Mohlo by vás zajímat: Nařízení PEPP zveřejněno. Co čeká klienty?


„Když se bavíme o zlodějích aut, Londýn je zcela jasně nejhorší oblastí a jeho dvě čtvrtě naprosto dominují. V TOP desítce nejrizikovějších lokalit jsou tři londýnské,“ řeklaWait, mluvčí společnosti MoneySuperMarket.

„Správná úroveň pojištění je klíčem k minimalizaci vlastních nákladů, pokud dojde ke krádeži auta. Samozřejmě také prevence. K té patří parkovat mimo komunikace a nenechávat ve voze cenné předměty na očích. To jsou dvě základní opatření, která mohou odcizení zabránit,“ uzavřela Rachel Wait.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články