Čtyři z deseti Rakušanů si myslí, že mají lehkou nadváhu


			Čtyři z deseti Rakušanů si myslí, že mají lehkou nadváhu
30.7.2019 Zahraničí

Zatímco přes 40 % Rakušanů pociťuje lehkou nadváhu, dalších o něco více než 40 % je se sebou spokojeno. Vyplývá to z aktuální studie společnosti MindTake Research ve spolupráci s Institute for Marketing & Consumer Research při Vídeňské univerzitě, v rámci níž bylo analyzováno téma výživy, stravování a potravin.

Podíl 42,9 % Rakušanů a Rakušanek vyslovil svůj odhad, že mají lehkou nadváhu. Naproti tomu 42,6 % oslovených je spokojených se svou hmotností a přesvědčeno, že mají ideální váhu. Zatímco „silnou podváhu“ u sebe Rakušané prakticky nevnímají, 8,6 % z oslovených připustilo silnou nadváhu.

Kriticky se ovšem muži i ženy v Rakousku vyjadřují k postavám ostatních v místní populaci: Více než polovina respondentů (54,2 %) tvrdí, že mají mírnou nadváhu. A 7,7 % oslovených je ve svém soudu o zbytku populace dokonce ještě přísnějších, protože podle nich jsou ostatní Rakušané tlustí a mají silnou nadváhu.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Geniální myšlenka ministryně Schillerové!


Aby se přiblížilo své ideální hmotnosti, pokusilo se loni něco podniknout 45 % mužů a 57 % žen v Rakousku. Cílem bylo zhubnout. Většina z nich (82,7 %) se nicméně neřídí nějakým striktním výživovým režimem, dbá ale na výživové doplňky jako jsou multivitaminové tablety. Všímá si také tabulek výživových hodnot, aby zkrotila své kilogramy. Mezi dotázanými bylo 7,3 % vegetariánů, 6,2 % strávníků zcela bez cukrů a 2,5 % veganů.

Necelá čtvrtina dotázaných ve studii odpověděla, že konzumuje denně ovoce, aby zůstala zdravá. Naopak více než 12 % respondentů připustilo, že denně konzumují sladké tyčinky, čokoládu nebo oplatky a sušenky. Přes 15 % dotázaných uvedlo, že trpí nějakou potravinovou alergií nebo intolerancí. Zajímavá je také skutečnost, že ve vnímání vlastní postavy nejsou mezi muži a ženami v Rakousku žádné podstatné rozdíly

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články