Zkrachovala cestovní kancelář Marine Tour


			Zkrachovala cestovní kancelář Marine Tour
26.6.2015 Produkty

Pražská cestovní kancelář Marine Tour, specializující se na zájezdy do Turecka a Řecka, vyhlásila ve čtvrtek úpadek. Agentura je proti úpadku pojištěna na 45 mil. Kč u pojišťovny Generali, která bude klientům vyplácet peníze za zrušené zájezdy i návrat do vlasti.

O krachu Marine Tour informovala mediální zástupkyně cestovní kanceláře Simona Kopová. V současné době je v Řecku, Turecku a Bulharsku 712 klientů. Ti se budou průběžně podle plánu vracet v termínech do 3. Července. Jejich zpáteční cesta je cestovní kanceláří zajištěna.  Další téměř 4 tisícovky klientů však již na plánovanou dovolenou neodletí.

„Klientům, kteří měli na dovolenou odjet již dnes a zítra i všem dalším klientům, jejichž zájezdy se neuskuteční, se za tuto situaci omlouváme. Asistenční službě pojišťovny poskytneme veškerou součinnost tak, aby mohli být řádně odškodněni,“ uvedl nový jednatel CK Marine Tour Radomír Huscher

Své nároky na odškodnění mohou klienti hlásit u asistenční služby pojišťovny Generali. „Ve spolupráci s asistenční službou jsme zahájili všechny potřebné kroky, abychom zajistili návrat klientů cestovní kanceláře zpět do vlasti. Další podrobnosti včetně termínů jednotlivých odletů ze zahraničí budou známy v nejbližších hodinách,“ uvedl generální ředitel pojišťovny Generali Pavel Mencl.

Cestovní kancelář byla pojištěna na téměř 45 miliónů korun, což by mělo na vypořádání s klienty stačit.

Do ekonomických potíží se cestovní kancelář dostala především kvůli novým platebním podmínkám ze strany agentury v Turecku,“ dodal Huscher. 

Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články