GrECo a MAI spojují síly ve střední a východní Evropě


			GrECo a MAI spojují síly ve střední a východní Evropě

Specializovaný pojišťovací makléř GrECo získává 100% podíl ve společnosti MAI CEE Ltd., významném poradci v oblasti rizik, pojištění a zaměstnaneckých výhod ve střední a východní Evropě.

Sloučená společnost pod názvem GrECo se stane přední firmou v poskytování profesionálních služeb se zaměřením na oblasti řízení rizik a pojištění a poradenství v oblasti zaměstnaneckých benefitů v regionu CEE. Společnost GrECo působí ve střední a východní Evropě od roku 1989 a vybudovala si se svými více než 1 000 zaměstnanci v 16 zemích vedoucí pozici na trhu.

Společnost MAI byla založena v roce 1991 v Maďarsku, je aktivní ve 13 zemích střední a východní Evropy a s více než 240 zaměstnanci dosahuje tržeb 16 milionů EUR. MAI poskytuje služby více než 15 000 korporátním klientům a umísťuje pojistné ve výši 150 milionů EUR. S více než 20 lety působení ve společnosti MAI členové jejího představenstva zůstávají jako součást vedení GrECo.


Mohlo by vás zajímat: 2Q 2021: MetLife vykázal čistý zisk 3,4 mld. $. Prudential Financial 2,2 mld. $


„Sledovali jsme úspěšný pokrok MAI v posledních desetiletích a neskrývali jsme náš dlouholetý respekt vůči MAI a víru v kulturní kompatibilitu obou skupin. Jsem si jistý, že když do GrECo vneseme silné stránky MAI, docílíme významného přílivu talentů a vytvoříme kombinovanou skupinu s hlubokými odbornými dovednostmi a bezkonkurenční sítí v 18 zemích regionu CEE. Akvizice společnosti MAI dodává rozhodující impuls strategii růstu celé naší skupiny a významně zvyšuje naši hodnotovou nabídku pro klienty a partnery.“ říká Friedrich Neubrand, Chief Executive Officer, GrECo International Holding AG.

Piotr Cieślak, MAI CEE Group´s Chief Executive Officer, shrnuje: „Základem společnosti MAI byl tradičně servis mezinárodního obchodu, který splňoval požadavky více než 260 pojišťovacích makléřů a jejich klientů z celého světa. Dnes obsluhujeme mezinárodní i místní klienty v regionu CEE, CIS a Kavkazu. GrECo, plně oddané nezávislé budoucnosti, je nejvhodnější volbou. Kombinace speciálních řešení GrECo a sítě MAI vytváří největšího makléře v regionu. Společně budeme i nadále nezávislým, profesionálním a spolehlivým partnerem pro naše klienty a mezinárodní makléřské partnery.“

Steve Bonynge, Group Chief Executive Officer skupiny RMS LLC v Ománu, uvádí: „Rozhodnutí RMS prodat svůj 72,08% podíl ve společnosti MAI CEE odráží naši strategii poskytování služeb klientům na Středním východě a v Asii. Věříme, že spojení GrECo a MAI CEE představuje nejlepší výsledek pro naše klienty ve střední a východní Evropě.“


Mohlo by vás zajímat: ČAP Insurance talk: U mikrofonu Pavel Nepala


Transakce byla podepsána dne 14. září 2021 a strany se dohodly, že nezveřejní základní kupní cenu transakce. Uzavření podléhá regulatornímu schválení.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články