EFA začala certifikovat i na Slovensku!


			EFA začala certifikovat i na Slovensku!

Třicátým březnem 2017 položila pilotní skupina 15 účastníků základní kámen špičkové profesní kvalifikace EFA (European Financial Advisor) také na Slovensku. Pod odbornou garancí asociace AFISP (Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov) a v gesci EFPA ČR absolvují vrcholoví zástupci 4 členských společností přípravný kurz na zkoušku pro získání certifikace EFA a titulu Evropský finanční poradce.

EFA je prestižní evropský titul v oblasti finančního poradenství, nastavující vysoké standardy kvalifikace, kompetencí, etického chování, kvality a profesionality. První absolventi certifikační zkoušky na Slovensku, kteří se zařadí k více než 200 českým a více než 17 000 evropských profesionálů ve 12 zemích EU, se očekávají na začátku roku 2018.

Zahájení přípravného kurzu je výsledkem dlouhodobé aktivity EFPA ČR, našich slovenských partnerů a intenzivního zájmu o certifikaci EFA“ říká Marta Gellová, předsedkyně Rady EFPA ČR. V průběhu roku 2017 bude na Slovensku zahájen i druhý přípravný kurz na certifikační zkoušku EFA. Více o aktivitách EFPA ČR na Slovensku informuje web efpa.sk.

EFPA ČR, je pobočka EFPA EUROPE, nejrespektovanější evropské organizace udělující certifikáty v oblasti finančního poradenství a plánování, která podporuje a zavádí evropské kvalifikační a etické standardy do služeb finančního poradenství v ČR a na Slovensku. Je institucí akreditovanou ČNB pro pořádání zkoušek odborné způsobilosti (makléřské zkoušky, IP-KI, penzijní a úvěrové zkoušky).

Sdružuje špičkové poradce na českém trhu, zajišťuje jejich další vzdělávání a rozvoj. EFPA prosazuje etický kodex a jeho dodržování. Více o aktivitách EFPA ČR na webu efpa.cz.

Zdroj: EFPA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články