TOP 30: INSIA a MARSH společně vzrostly o 14 %


			TOP 30: INSIA a MARSH společně vzrostly o 14 %

Makléřská síť INSIA a společnost MARSH dosáhly dohromady dle účetních výsledků za rok 2016 tržby ve výši 896,8 milionů Kč. To je téměř 14% nárůst ve výši 108,5 milionů Kč ve srovnání s rokem 2015, kdy tržby dosáhly výše 788,3 milionů Kč. V exkluzivním žebříčku oPojištění.cz TOP 30 jim tak patří jasné druhé místo.

Mezi hlavní oblasti růstu INSIA patřilo v roce 2016 neživotní pojištění, především pak pojištění motorových vozidel, kde celý trh dynamicky rostl díky oživení ekonomiky. Výrazně se na dobrých výsledcích podílelo také zprostředkování úvěrů na bydlení, kde INSIA dosáhla nárůstu 56 %, a potvrdila tak vhodnost propojení hypotečních a pojišťovacích služeb pod jednou střechou. 


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2016 v Česku dle oPojištění.cz


„Rok 2016 byl pro INSIA zajímavý v oblasti inovací a využívání rozsáhlých možností spolupráce v mezinárodní skupině MMC,“ zdůrazňuje generální ředitel společnosti Ivan Špirakus a doplňuje: „Ve spolupráci s MARSH a pojišťovnou AIG jsme připravili cestovní pojištění pro zaměstnance firem INSIA Travel, a to včetně on-line nástroje na sjednávání smluv pro naše zprostředkovatele. Ve druhé polovině roku pak INSIA uvedla ve spolupráci se skupinou AXA na český trh specializovaný produkt pro sběratele umění – AXA ART.“ 

Obchodní oddělení společnosti INSIA v průběhu roku 2016 výrazně posílilo. Personální navýšení počtu manažerů rozvoje sítě souviselo s rozšířením a zvýšením intenzity aktivit v České republice a naplňováním obchodní strategie – vytvořit profesionální zázemí pro odborníky v oblasti pojišťovnictví a financí. I v roce 2016 rozšiřovala INSIA svou síť o nové partnery a firmy. Po celé České republice a na Slovensku poskytuje servis klientům přes 370 kanceláří, z nichž podstatná část nese označení INSIA. 

Závěr minulého roku byl pro INSIA v České republice především ve znamení nové legislativy v oblasti zprostředkování hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Podle nových pravidel v roli vázaného zprostředkovatele zaregistrovala na ČNB více než 450 hypotečních specialistů. V roce 2017 se INSIA hodlá ještě více zaměřit na digitalizaci procesů a nové nástroje ve spolupráci s pojišťovnami s cílem dosáhnout vyšší efektivity práce makléřů a kvalitnějších služeb klientům.

Více informací ZDE.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články