Škody z hurikánů ohrožují zisk Mnichovské zajišťovny


			Škody z hurikánů ohrožují zisk Mnichovské zajišťovny
31.10.2017 Pojistný trh, Škody

Podle tiskové zprávy Mnichovské zajišťovny z letošního září je nejisté, zda se v tomto roce podaří naplnit plán zisku. Na vině jsou poslední hurikány na americkém kontinentu.

Smršť Harvey svým řáděním v Texasu a příhraničních oblastech sousedních států způsobila rozsáhlé škody. A předtím Irma zpustošila ostrovy v Karibiku a následně Floridu. Vzhledem k tomu, že jde z velké části o relativně silně propojištěné regiony, počítá se s velkým počtem likvidních pojistných událostí.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Klienti mstitelé…


Konkrétní výši škod zatím nelze vyčíslit. Nicméně i podle odhadů by mohlo dojít ke korekci plánovaného letošního cíle v zisku Mnichovské zajišťovny, který byl původně očekáván v rozmezí 2,0 až 2,4 miliardy eur. A to i přes doposud příznivý hospodářský vývoj během roku 2017. Za třetí čtvrtletí se však už počítá s deficitem.

V rámci své obchodní a rizikové strategie disponuje nicméně Mnichovská zajišťovna i přes tyto těžké přírodní katastrofy dostatečnou kapitálovou bází, aby byla schopna i nadále upisovat pro zákazníky z řad pojišťoven rizika do zajištění.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články