Allianz: Zimní požáry jsou čím dál častější a závažnější


			 Allianz: Zimní požáry jsou čím dál častější a závažnější

Zatímco ještě před třemi lety platilo, že se v zimě sice stává více požárů, ale v létě jsou zase závažnější, z aktuálních statistik pojišťovny Allianz vyplývá, že se za poslední tři roky nejen zvýšil počet pojistných událostí, které má v zimě na svědomí oheň, ale zpětinásobila se i výše jejich škod.

„Kvůli ohni a dýmu se za poslední tři roky nejčastěji na Allianz obraceli majitelé domů ze Středočeského kraje, odkud bylo devadesát pět požárů. Následují Pražané s osmdesáti případy a obyvatelé Moravskoslezského kraje se sedmdesáti čtyřmi. Nejméně naopak hořelo v Karlovarském kraji, kde evidujeme patnáct škodních událostí,“ říká analytička Allianz pojišťovny Martina Červenková.

Zatímco se v zimě v letech 2016, 2017 a 2018 na Allianz obrátilo 381 klientů se škodami, které převyšují 13 milionů korun, v letním období jich tuto pojistnou událost nahlásilo 245 s celkovou hodnotou přes 2 a půl milionu.


Mohlo by vás zajímat: Sci-fi představy realitou? Jak se EU připravuje na nástup samořiditelných aut


„Příčiny i rizika vzniku požárů se během roku mění. V průběhu zimních měsíců klienti doplácejí na neudržované komíny, v létě zase podceňují sucho, rozdělají otevřený oheň v blízkosti polí či lesů, zafouká vítr a požár je na světě,“ říká metodik Allianz pojišťovny Josef Šrut.

Běžně tak Allianz řeší požáry způsobené zanedbanou údržbou komínů, krbů a kotlů, zkratem vedení, ale i porušováním pracovní bezpečnosti a nedbalostí při předcházení těchto škod, jakou je například umisťování hořlavých materiálů v blízkosti komínových těles, neodborná manipulace s hořlavinami, nebo neopatrná manipulace s otevřeným ohněm a svíčkami.

Zdroj: Allianz pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články