U majetkových škod byly nejčastěji poškozené střešní krytiny a následné škody způsobené zatečením do bytu, popraskané okapy a svody, zničené střechy nejrůznějších zahradních staveb, zastřešení bazénů. Mezi nejvíce postižené regiony v celé ČR patřily Středočeský kraj, Praha, Moravskoslezský kraj a také kraj Pardubický.
Pokud jde o porovnání s loňským rokem, tak za srovnatelné období, od začátku ledna (letos sněhová kalamita začala 7.1.) do 3. březnového týdne lidé ČP nahlásili 5156 událostí, tedy zhruba čtvrtinu letošních případů.
V počtu nehod se celková čísla za zimu drží vcelku srovnatelně s loňským rokem, jen únor byl na nehody četnější. Zaznamenali jsme téměř 25 tisíc pojistných událostí, což je o pětinu více, než bylo loni.
Česká pojišťovna má také nahlášeno několik set úrazů na chodnících z celé republiky a během posledních dvou týdnů zaznamenala zhruba 20% nárůst ve frekvenci nahlašování případů (a toto číslo platí také pro kraj Pardubický). V následujících dnech a týdnech se toto číslo bezpochyby zvýší, protože lidé oznamují své zdravotní újmy většinou s určitým zpožděním.
Definitivní čísla budou známa zhruba na přelomu dubna a května. Podle likvidátorů ČP jde letošní větší počet případů na vrub kalamitní zimy a velkého množství sněhu než legislativní změny odpovědnosti za úklid chodníků, která přešla z majitelů přilehlých nemovitostí na obce a města. Z úrazů pak šlo nejčastěji o naraženiny, vymknuté kotníky a kolenní klouby a více či méně komplikované zlomeniny končetin.
Česká pojišťovna

Komentáře
Přidat komentář