Slavia: Nahlaste škodu online a pořiďte fotodokumentaci


			Slavia: Nahlaste škodu online a pořiďte fotodokumentaci
25.6.2021 Škody

V souvislosti s katastrofickým zásahem oblasti jižní Moravy tornádem informovala Slavia pojišťovna své klienty, že po nahlášení škody a jejím zdokumentování, mohou začít okamžitě uklízet a nemusí čekat na likvidátory. Pojišťovna počítá s pravidly zjednodušené a zrychlené likvidace, zejména u klientů, kteří přišli doslova o všechno, a na zpracování jednotlivých případů je plně technologicky i personálně připravena. Jsou posíleny týmy call centra i likvidátorů, kteří pomáhají klientům přímo v terénu. Pojišťovna je v kontaktu s místními úřady a samosprávami. Stejně jako v minulosti při rozsáhlých povodních nebo silných vichřicích bude Slavia pojišťovna i v tomto případě věnovat situaci maximální nasazení.

K pátku 25. června 13:00 hod. pojišťovna evidovala již desítky hlášení pojistných událostí v předběžné výši několika miliónů korun. Tato částka není však v tento okamžik vypovídající, mění se a ne vždy postižení nahlásili údaj o očekávané výši škody. Navíc jsou tato hlášení z méně zasažených oblastí, kalamitní oblasti jsou uzavřeny, bez mobilního signálu a řeší zde záchrany životů. Velký počet hlášení škod očekáváme o víkendu a v příštím týdnu.  

Nejčastěji se jedná o poškození majetku a nemovitostí (chybějící či zničené střechy, zahradní domky, skleníky, stodoly, terasy, zabahnění objektů apod.), dále auta a vozidla (havarijní pojištění) či pojištění podnikatelů (taktéž majetek, sklady, dílny apod.).


Mohlo by vás zajímat: Tornáda ničila Česko! Pojišťovny začaly pomáhat


Vzhledem k vysoké vytíženosti klientského centra Slavia pojišťovna doporučuje svým klientům hlásit škody ONLINE přes webové stránky pojišťovny (www.slavia-pojistovna.cz) v sekci hlášení škody. Škody z této katastrofy se týkají pojištění majetku a havarijního pojištění. Současně pojišťovna doporučuje nahrát dokumentaci ke škodě přímo k tomuto online formuláři. Týká se to zejména fotodokumentace, zachycující rozsah škody (věc jako celek i samotný detail poškození věci). 

Další informace, které je nutné uvést do online hlášení, zejména, pokud jde o majetkové škody:

 • Rozsah poškození – rozměry poškození (šířka, délka, výška).
 • Stáří poškozených stavebních součástí
 • Předběžné vyčíslení plánované opravy
 • Bankovní spojení

Důležité informace a kontakty

Co si připravit pro nahlášení škody:

 • Číslo pojistné smlouvy
 • Datum škody
 • Příčina vzniku škody
 • Místo vzniku škody
 • Odhad výše škody
 • Kontakt, telefonické spojení na Vás

Kontakty:   

 • Klientské centrum: tel.: 255 790 111 (k dispozici PO až PÁ 8:00 – 18:00 hod.)

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články