Finanční poradci sjednali ve 2Q 2022 produkty za více než 37 miliard Kč


			Finanční poradci sjednali ve 2Q 2022 produkty za více než 37 miliard Kč

Podle statistik České asociace společností finančního poradenství (ČASF) a zprostředkování došlo se během první poloviny roku 2022 již naplno projevila náročná ekonomická situace ve společnosti, která z pohledu finančních trhů rezonuje hlavně u hypotečních úvěrů.

Během první poloviny tohoto roku se rovněž významně projevil konflikt na Ukrajině a s tím spojená rostoucí inflace, nárůst cen energií a nepříznivá očekávání během podzimních a zimních měsíců.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovnictví balancuje mezi starým a novým světem práce


ČASF  Neživotní pojištění obrat (v tis. Kč)Zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB v minulém a tomto roce, se dále projevuje v poklesu hypotečních úvěrů, které dle agregovaných dat v meziročním porovnání klesly o 53 %. Pokles je ale indikován i mezikvartálním porovnání a to o 23 %. Výrazný nárůst je naopak indikován v oblasti jednorázových investic.

Také v oblasti běžně placeného pojištění zaznamenal finančně poradenský trh meziroční růstový potenciál. V dalších sledovaných segmentech jde povětšinou o mírný pokles. Po delší době klesl agregovaný obrat u doplňkového penzijního spoření a klesá také obrat u penzijního připojištění.

ČASF  Životní pojištění 1


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Svoji „udržitelnost“ mají pojišťovny hlásit


„Další vývoj bude zajímavé sledovat. Nové obsazením postu guvernéra a některých členů bankovní rady vyvolává očekávání dalšího nezvyšování úrokových sazeb, tak uvidíme, jak se bude ekonomická situace dále vyvíjet,“ říká Marek Černoch, výkonný ředitel ČASF.

Finanční poradci sjednali ve druhém čtvrtletí 2022 finanční 1

Více informací ZDE

Zdroj: ČASF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články