Pojišťovna Generali za pololetí vyrostla o14 %


			Pojišťovna Generali za pololetí vyrostla o14 %

 Dynamický růst zaznamenala Generali Pojišťovna a.s. v prvním pololetí letošního roku. Předepsané pojistné dosáhlo v tomto období výše 4 425 mil. Kč, z toho v životním pojištění to bylo 1 262 mil. Kč a v neživotním 3 162 mil. Kč. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku (3 875 mil. Kč) to představuje 14 % nárůst.

 V hospodářských výsledcích pojišťovny se odráží celkový pozitivní růst, který je charakteristický pro poslední tři roky na českém pojistném trhu. Pojišťovna Generali se tak výraznou měrou podílí na zvýšené dynamice trhu životního pojištění, stabilním nárůstu neživotního pojištění a vykazuje dobré tempo ve všech sledovaných segmentech.

„Růstpojišťovny Generali je dlouhodobě postaven na důvěře a partnerství a to nejen u vlastní obchodní služby a externích partnerů, ale hlavně na důvěře klientů. Jsem velmi rád, že se klienti stále více obracejí na stabilní partnery, jako je Generali Pojišťovna a.s. Mezi odvětví s největším růstem stabilně patří pojištění motorových vozidel, kde se chování klientů v posledních letech mění a stále více poptávají havarijní pojištění. Taktéž velmi pozitivně vnímám zájem klientů po cestovním a úrazovém pojištění,“ říká Mgr. Roman Koch, vrchní ředitel úseku financí a člen představenstva pojišťovny Generali.

Generali Pojišťovna a.s. tak za první pololetí roku 2008 dosáhla jedněch z nejlepších výsledků za svoje novodobé působení v České republice. Nárůst ve všech oblastech pojistného, ve srovnání s rokem 2007, ukazuje, že rozhodování klientů pojišťovny Generali neovlivnil ani nepříznivý vývoj na kapitálových trzích, který zpomalil celkový hospodářský růst v zemi. Hospodářské výsledky Generali tak potvrzují, že na jedné straně je pojistný trh v České republice stabilizovaný a má dostatek prostoru pro další růst, na straně druhé, že klienti ve větší míře upřednostňují silné a stabilní pojišťovací společnosti se širokými mezinárodními zkušenostmi.

Zdroj: Generali Pojišťovna, a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články