Simulátor nárazu Generali


			Simulátor nárazu Generali
14.8.2008 Pojistný trh

Úkolem pojišťovny je nejen vyplácet pojistné plnění v případě pojistné události, ale také přispívat k prevenci. Důvodem, je hlavně zvyšující se trend nehodovosti na silnicích, a to především díky nepozornosti a neopatrnosti řidičů. Pojišťovna Generali se proto připojila k celoevropské kampani „10 sekund pro život“ a zakoupila simulátor nárazu. Do této kampaně se zapojila i řada známých osobností v čele s několikanásobným mistrem světa v automobilových závodech Formule 1 Michaelem Schumacherem.


Co se skrývá pod názvem „ 10 sekund pro život“ ? Odpověď je jednoduchá. Každému řidiči skutečně stačí jen 10 sekund na to, aby se před jízdou přesvědčil, že:

  • děti jsou připoutány v dětské sedačce

  • zavazadla nejsou volně položena na sedadlech, ale umístěna v zavazadlovém prostoru

  • sedadlo řidiče je ve správné poloze a opěrky hlavy jsou správně nastaveny

  • všichni cestující ve vozidle mají zapnuté bezpečnostní pásy


Právě používání bezpečnostních pásů je důležité a díky simulátoru si to uvědomí i zarytí odpůrci. Simulátor je vybaven reálným automobilem a po nárazu se tento vůz otočí na střechu. Na vás pak je, jak se z této nepříjemné situace dostat. Jste obrácení hlavou dolu a jediné co vás drží jsou právě bezpečnostní pásy. Kdo to ještě nezažil, jistě netuší, jak je obtížné vyprostit se z auta ven. Vyzkoušet si „nanečisto“ vyproštění z havarovaného vozidla můžete i vy a to na těchto místech, kde simulátor nárazu Generali bude mít svou zastávku :

22.8. – Volary

4.9. - Humpolec

6.9. - Náchod

7.9. - Praha

18.9. - Pelhřimov

22.9. - Uherský Brod

18.10. - Slavkov u Brna

24.10.- Trutnov


Zdroj: Generali Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články