Zemřel předseda představenstva ČPP Jaroslav Besperát


			Zemřel předseda představenstva ČPP Jaroslav Besperát
22.12.2022 Pojistný trh

S hlubokou lítostí oznamujeme, že ve věku 51 let náhle ve spánku zemřel předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát. 

Žádná slova nemohou vyjádřit smutek, který v takovou chvíli cítí všichni, kdo Jaroslava znali, vážili si ho a měli ho rádi. Odešel nejen člověk, který dokázal dát vše ve své práci, byl pro mnohé příkladem a prototypem vzdělaného, úspěšného a schopného pojišťováka a obchodníka, ale i člověk, který vždy bojoval za správné věci, za své přesvědčení, za svoji pojišťovnu a nikdy a v ničem se nevzdal. Trh ztratil nejen odborníka, který žil pojištěním a velmi mu rozuměl, velkého sportovce, ale především skvělého člověka a přítele, který byl vždy pozitivně naladěný, milý, vstřícný a velmi obětavý. 


Mohlo by vás zajímat: Jaroslav Besperát: Mám v genech nebojácný přístup k řešení krizí všeho druhu


Jaroslav Besperát vystudoval strojní fakultu ČVUT v Praze. Začínal v Živnostenské pojišťovně, další léta pracoval v IPB pojišťovně. V roce 2002 nastoupil do ČPP do funkce obchodního ředitele, stal se vrchním ředitelem a poté náměstkem generálního ředitele. Předsedou představenstva a generálním ředitelem byl jmenován v březnu 2010. Kromě toho byl i členem prezidia České asociace pojišťoven.


Mohlo by vás zajímat: Jaroslav Besperát: V oblasti hybridů a elektroaut jsem očekával rychlejší vývoj


Svými odbornými znalostmi, obchodním talentem a vyjednávacími schopnostmi si získal uznání mezi vrcholovými manažery v oboru. Byl dvojnásobným držitelem titulu Pojišťovák roku a také Manažerem roku v odvětví Bankovnictví, pojišťovnictví a poradenství. Během svého působení ve vedení České podnikatelské pojišťovny prosadil řadu změn, které vedly k tomu, že se ČPP zařadila mezi přední pojišťovny v ČR.

Zaměstnanci a vedení ČPP vyjádřili poděkování za více než 20 let jeho obětavé práce pro tuto pojišťovnu, která byla a je úspěšná právě díky lidem, jako byl Jaroslav Besperát. Ke kondolenci se přidal i výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek: „Všichni členové prezidia i celá naše asociace jsou hluboce zasaženi touto smutnou zprávou a nenahraditelnou ztrátou. Pojistný trh přisel o významnou osobnost, zkušeného odborníka, mimořádného obchodníka, nepřehlédnutelného lídra, ale také srdečného kamaráda a kolegu."


Mohlo by vás zajímat: Podcast: Jaroslav Besperát k vývoji pojistného trhu


Když začaly chodit první esemesky, odmítali jsme tomu věřit. Takový člověk plný života, sršící energií a nápady, pořád v běhu, a přitom s humorem, opora makléřů v turbulencích pojistného trhu – jak to, že tak zčistajasna odešel?! Můžeme se jedině utěšit myšlenkou, že nebeská firma je v krizi, a tak sáhla po jednom z nejschopnějších manažerů... Pane generální, milý Jardo, moc Ti děkujeme – byla to pro nás velká čest s Tebou spolupracovat! Nikdy nezapomeneme..." uctili památku Jaroslava Besperáta představitelé Asociace českých pojišťovacích makléřů.

„Jsou chvíle, které nejdou vyjádřit slovy. V Jardovi jsme ztratili odborníka, který žil pojištěním a velmi mu rozuměl, velkého sportovce, ale především skvělého člověka a přítele, který byl vždy dobře naložený, milý, vstřícný a dobře naložený,“ připojil se se svojí vzpomínkou generální ředitel pojišťovny Kooperativa a prezident České asociace pojišťoven Martin Diviš.

S úctou a poděkováním vzdáváme čest jeho památce.

Jaroslav Besperát 2022 4 BLACK

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS