Banka roku 2018: Kooperativa nejlepší pojišťovnou


			Banka roku 2018: Kooperativa nejlepší pojišťovnou
21.11.2018 Spektrum

Hlavní cenu Banka roku 2018 letos hlasováním poroty získala Česká spořitelna. Pojišťovnou roku 2018 se stala Kooperativa, titulem Hypotéka roku 2018 se může pyšnit MONETA Money Bank. U příležitosti stého výročí vzniku Československa pak byl v mimořádné kategorii Osobnost československého peněžnictví 1918-2018 zvolen bankéřem století finančník Jaroslav Preiss. Stalo se tak při slavnostním vyhlášení výsledků již 17. ročníku prestižního ocenění Banka roku.

Oceňuji, že Banka roku je již v České republice velmi tradičním oceněním, pro finanční instituce má dlouhodobě vysokou prestiž a pro jejich klienty je důležitým vodítkem při volbě banky, pojišťovny nebo produktu,“ říká Alexandra Korman, ředitelka ocenění. 

“Za posledních 100 let se v naší historii vyskytla řada významných osobností, které aktivně formovaly Československo a jeho ekonomickou politiku. Nesmíme na tyto osobnosti zapomínat, neboť pro řadu z nás mohou být jejich myšlenky stále velice inspirativní. Cením si proto, že byla v letošním ročníku ocenění Banka roku vyhlášena speciální kategorie - Osobnost československého peněžnictví - a mohli jsme si tak připomenout desítky našich velikánů v oblasti finančnictví,” míní Jiří Rusnok, guvernér České národní banky.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovny a pojišťovací zprostředkovatelé na prahu nové regulace


Samotní šéfové hodnocených bank a pojišťoven ze svého středu již tradičně vybírali Bankéře roku 2018, kterým se stal Tomáš Salomon z České spořitelny, titul Pojišťovák roku 2018 si převzal Jaroslav Besperát z České podnikatelské pojišťovny. V kategorii Banka bez bariér, v níž dostupnost bank pod záštitou Konta Bariéry hodnotí sami hendikepovaní, zvítězila Česká spořitelna.

Novinkou aktuálního ročníku Banky roku jsou dvě kategorie Banka zákazníků a Pojišťovna zákazníků, které oceňují nejlepší zákaznickou zkušenost samotných klientů na základě unikátní mezinárodní metodiky KPMG Nunwood. Bankou zákazníků 2018 se stala Equa bank,Pojišťovnou zákazníků 2018 pak Allianz pojišťovna.

Letošní 17. ročník je výjimečný také tím, že si občané připomínají 100 let od založení Československa. Proto se organizační výbor spolu s porotou rozhodl vybrat a ocenit Osobnost československého peněžnictví 1918-2018. Z dvaceti osobností byla porotou pod vedením Pavla Kysilky vybrána finální trojice, kdy se na třetím místě umístil Jan Viktor Mládek, na druhém Karel Engliš. Bankéřem století se stal jeden z nejvýznamnějších finančníků první republiky a dlouholetý vrchní ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss. Ocenění za něj převzal jeho potomek Jiří Scheiner.


Mohlo by vás zajímat: Internet věcí mění svět pojišťoven i finančních institucí 


 „Rozhodování poroty bylo velmi dobrou příležitostí uvědomit si, kolik velké práce je za týmy bank a pojišťoven, ale i kolik úkolů je stále před nimi, aby udržely krok s ostatními sektory v exponenciální době. Asi každého potěšila diskuze nad mimořádnou jubilejní kategorií bankéř století, kde jsme si mohli připomenout neuvěřitelné výkony i osudy řady osobností československého finančního světa,” vysvětluje předseda poroty Pavel Kysilka.

Kompletní výsledky ocenění Banka roku 2018

 

Banka roku

 1. Česká spořitelna
 2. Komerční banka
 3. Air Bank

Bankéř roku

 

Tomáš Salomon, generální ředitel, Česká spořitelna

 

 

Banka zákazníka

 1. Equa bank
 2. Fio banka
 3. Air Bank

 

Pojišťovna roku

 1. Kooperativa pojišťovna
 2. Allianz pojišťovna
 3. Generali Pojišťovna

 

Pojišťovák roku

Jaroslav Besperát, generální ředitel, Česká podnikatelská pojišťovna

 

 

Pojišťovna zákazníka

 1. Allianz pojišťovna
 2. Kooperativa pojišťovna
 3. ČSOB Pojišťovna

 

Hypotéka roku

 1. MONETA Money Bank
 2. Air Bank
 3. Hypoteční banka

 

Banka bez bariér

 1. Česká spořitelna
 2. ČSOB
 3. Komerční banka

Osobnost československého peněžnictví 1918-2018

 1. Jaroslav Preiss
 2. Karel Engliš
 3. Jan Viktor Mládek

Ocenění Banka roku, které založil v roce 2002 Petr Stuchlík, každoročně vyhlašuje nejlepší finanční instituce a jejich produkty na českém trhu. Nad letošním ročníkem převzal záštitu guvernér ČNB Jiří Rusnok. Hlavními partnery jsou KPMG a Fincentrum. Hlavní ceny Banka roku, Pojišťovna roku a Hypotéka roku uděluje dvanáctičlenná porota složená ze zástupců byznysu, médií, akademické sféry, ekonomických odborníků či finančních analytiků.

O porotě a organizačním výboru Banky roku

Pod předsednictvím Pavla Kysilky (zakladatel 6D) jsou členy poroty Eva Zamrazilová (předsedkyně Národní rozpočtové rady), Barbora Tyllová (country manažerka PayU), Hana Blovská (ředitelka Conseq Finance), Michal Mejstřík (profesor ekonomie Univerzity Karlovy), Miroslav Zámečník (ekonomický analytik), Miroslav Lukeš (ředitel MasterCard), Robert Čásenský (šéfredaktor magazínu Reportér), Martin Jašminský (šéfredaktor Hospodářských novin), Petr Dvořák (prorektor Vysoké školy ekonomické), Vlastislav Bříza (majitel Koh-i-noor Holding) a Jan Žůrek (prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj). 


Mohlo by vás zajímat: Při leteckém neštěstí zemřel majitel Leicester City: Škoda 38 milionů £


Členy organizačního výboru jsou dále partner KPMG Zdeněk Tůma, za Fincentrum Iva Vokatá a hlavní analytik Josef Rajdl. „Velmi si vážím toho, že účast v porotě přijali nezávislí odborníci, kteří reprezentují špičku ve svých oborech. Složení poroty a transparentní způsob hodnocení posouvají letošní Banku roku o kus dále,“ dodává Tůma.  „Věříme, že takto inovovaný pohled na retailové finanční produkty přinese benefity nejenom zákazníkům, ale bude posouvat i trh samotný,“ doplňuje předseda poroty Pavel Kysilka.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články