Sloupek Kateřiny Lhotské: Čeká nás světlá budoucnost


			Sloupek Kateřiny Lhotské: Čeká nás světlá budoucnost
3.1.2022 Komentáře, Spektrum

Tak tu máme zase období, kdy na nás sdělovací prostředky chrlí desítky prognóz o tom, jaký vlastně bude ten rok právě začínající. Čím více jich člověk přečte, tím silnější má pocit, že jsou všechny na jedno brdo. Jako by jejich autoři opisovali jeden od druhého.

Co nám asi tak sdělí o roce 2022 objevného? Že i letos bude stále ještě řádit koronamrška? A že bude ekonomika zápolit s inflací, respektive s energetickou krizí? Což spolu vlastně úzce souvisí. Obojí to jsou totiž praktické projevy realizace „geniálních“ plánů zelených myslitelů. A to nás přitom to nejlepší z jejich nápadů teprve čeká…


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Ať žije uhlíková stopa aut se spalovacím motorem!


Evropská vrchnost bude nadále vydávat nařízení podle hesla „žádné není tak blbé, aby jej nedokázalo překonat ještě blbější“.  A tak tipuji, že po zákazu výroby vozidel se spalovacím motorem od roku 2035 a zákazu topit plynem od roku 2040, bude letos následovat zákaz topit od roku 1945 čímkoliv. Místo toho vyfasuje každý občan EU šlapací generátor, kterým bude povinně dodávat elektrickou energii do sítě. Čímž se elegantně vyřeší hned dva problémy. Jednak se tím získá záložní zdroj energie pro případ, kdy ty občasné (zkratka OZE) nebudou v provozu, protože nebude jako na potvoru ani foukat ani svítit. A jednak se tím lidé dostatečně zahřejí a nebudou tedy potřebovat elektřinu na vytápění.

Upraví se také evropská legislativa, do které bude nutné promítnout poslední objevy týmu odborníků vytvořeného eurokomisařkou „pro rovné příležitosti“ osobou Helenou Dalliovou (původně jsem chtěla napsat „paní“, ale mohla by se urazit). Ten zjistil, že nejlepších výsledků dosahují společnosti, které mají ve svém představenstvu rovnoměrně zastoupeno všech 56 doposud objevených genderů. Nová legislativa bude tedy toto rovné zastoupení předepisovat. Nepochybně se však najde hrstka zatvrzelých nepřátel pokroku, kteří budou namítat, že vedení firem příliš nabobtnají a že některé sexuální menšiny nejsou dostatečně početné na to, aby jejich zástupci mohli sedět v představenstvu opravdu každé společnosti. Jsou to však jenom výmluvy. Určitě se totiž najde dost lidí, kteří se s vidinou získání nějakého teplého fleku prohlásí třeba za černou lesbu. Čímž podpoří i diverzitu rasovou…


Mohlo by vás zajímat: Potvrzeno: Generali Česká pojišťovna a slovenská Generali spojují své síly


Nicméně i spotřebitel by měl vědět, zda byl produkt, který si pořizuje, vytvořen ve společnosti, která má dostatečně diverzifikované nejen svoje vedení, ale i celý pracovní kolektiv. Tím se totiž odlišují výrobky a služby kvalitní od těch nekvalitních. Proto bude rozšířena informační povinnost tak, že vedle nepodstatných věcí (jako například u potravin jejich složení) bude u každého produktu uvedeno také to, kolik příslušníků jakého genderu se na jeho realizaci podílelo. Pro pojišťovny to bude v praxi znamenat to, že při sjednání pojistného produktu budou svým klientům vedle dokumentu IPID předkládat ještě dokument IPRD („Insurance Product diveRsity Document“), který bude obsahovat právě tuto pro spotřebitele tak důležitou informaci.

Myslím, že ve světle všech těch zpráv, jak bude letošní rok kvůli koronamršce a všem možným krizím složitý, skýtají tyto méně známé novinky jistou naději, že nás přeš všechny těžkosti čeká světlá budoucnost. Tedy pokud budeme pořádně šlapat do pedálů…  

Tento článek nevyjadřuje názor společnosti Creasoft. 

Kateřina Lhotská
vedoucí oddělení analýz a finančních produktů, Creasoft s.r.o.
člen Finanční akademie Zlaté koruny
stříbrná Blogerka roku 2019 serveru iDNES

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články