Sloupek Kateřiny Lhotské: Podivné rozhodnutí arbitra


			Sloupek Kateřiny Lhotské: Podivné rozhodnutí arbitra

Před koncem minulého měsíce vyvolalo pozornost celého pojistného trhu (nebo alespoň jeho „životní“ části) rozhodnutí finančního arbitra o tom, že „v pojistných smlouvách, jež byly uzavřeny na spoření s nulovou pojistnou částkou, je právní vada“. Zásadní otázkou bylo, co je vlastně myšleno tou „právní vadou“. To se člověk dozví až poté, co si přečte příslušný nález.

Reagujete na komentář

 

Roman Lipanský, 19. 2. 2018
podivný produkt pojišťovny
Zajímavé je, že se pozastavujete na divným rozhodnutím arbitra, že tam byla nulová složka rizikového pojištění, ale nepřijde vám divné to, že klient zaplatil milion na "poplatky". Už když se objevil tento podivný hybrid na trhu, tak se ozvalo několik finančních institucí, zejména investičních fondů, ale jejich připomínky byly hodnoceny, že se jenom snaží omezovat konkurenci na trhu a to že poukazovaly na netransparentnost smlouvy nikdo nebral vážně.
Pojišťovny vytvořily produkt, který je vysloveně jenom past na klienta, za snahou ho okrást a rozdělit si jeho peníze mezi pojišťovnu a agenta. Ukažte mi jiný investiční produkt na trhu, u kterého stojí poplatek za sjednání takové peníze? Jak to, že klient není informován o tom, jaký poplatek zaplatil za sjednání smlouvy? Toto je možné jenom u pojišťoven ...

Pozn.: položky označené * jsou povinné.