3 tipy, jak nejlépe ochránit majetek a finance své firmy


			3 tipy, jak nejlépe ochránit majetek a finance své firmy

Ochraňovat vlastní majetek a finance je prioritou každého člověka, avšak v dnešní době je to velice nesnadný úkol. Podnikání zdaleka není jen o štěstí nebo náhodě. Je třeba neustále sledovat konkurenční firmy a být vždy krok před nimi, sledovat změny v právních předpisech a dodržovat nová a nová pravidla, která neustále vychází, a šlo by pokračovat dál a dál. Proto vám přinášíme tři tipy, které snadno ochrání peníze i majetek vaší firmy. Buďte krok před ostatními.

Daňová optimalizace

Jedním z významných tipů, jak ochránit finance a majetek své firmy jsou Offshore společnosti neboli legální daňová optimalizace. V současné době již není obtížné přesouvat firmy mezi státy. Často jednotlivé státy vytváří pro firmy, které v nich sídlí, řadu výhod. Využít tak můžete destinace, kde jsou kladeny minimální nároky na výkazy pro státní správu, díky čemuž snížíte byrokratickou zátěž. Přesunout firmu do země, kde jsou firmy osvobozeny od povinnosti platit daně ze zisku či příjmu. Anebo rozdělit finance mezi více subjektů a další možná řešení. Tento způsob je zcela legální, jelikož optimalizovat daňovou zátěž není stejné jako se daním vyhýbat či je vůbec neplatit.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Květnové ozvěny


Anonymita vlastnictví

Svůj majetek můžete také ochránit anonymitou vlastnictví. Není tajemstvím, že vlastnictví v České republice patří k mimořádně průhledným. Příkladem může být veřejný přístup k výpisům z obchodního rejstříku či přístup do katastru nemovitostí. Veřejné vlastnictví svým způsobem nemusí být pro majetek firem kritický, ale to pouze do té doby než nenarazíte na tuhý konkurenční boj, který může přinést významné negativní dopady. Anonymitu vlastnictví si tak můžete zachovat přesunem podnikání do zahraničí pomocí již zmíněné Offshore společnosti. Oblíbeným daňovým rájem, který zaručuje soukromí, jsou například Seychely.

Svěřenský fond

Ochranu svého majetku lze také posunout na vyšší úroveň díky svěřenskému fondu. Historie svěřenského fondu sahá do středověku, kdy šlechta ochraňovala svůj majetek před špatnou správou majetku a možností ztráty. Svěřenecký fond má své pravidla, kdy beneficient pobírá pouze příjmy tohoto fondu, ale nemůže s nimi žádným způsobem nakládat. Veškerý majetek a finance jsou tak ochráněny před možnými riziky.

Existuje mnoho dalších způsobů, jak ochránit svůj majetek i finance vaší firmy. Další způsoby najdete na webu společnosti Zenron, která se řadí mezi špičku v oblasti ochrany majetku.

Zdroj: ZENRON

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články