Makléřské cvičení: Jak pojistit Zimohrad ze Hry o trůny?


			Makléřské cvičení: Jak pojistit Zimohrad ze Hry o trůny?

Někteří fanoušci seriálu Hra o trůny z branže pojišťovnictví se zajímali, kolik by stálo pojištění Zimohradu. A tak se makléři z irské společnosti GMHD pokusili sazbu spočítat a přináší odpověď.

Společnost GMHD i.e. z makléřské skupiny Hooper Dolan Insurances Ltd. Přinesla před nedávnem hypotetickou pojistku, která podrobně ukazuje, kolik by musel Král Severu „vyklopit“ aby mohl uzavřít pojištění nemovitosti a jeho obsahu, tedy jakési pojištění „domácnosti“, aby tak ochránil největší hrad v Západozemí.

Nejprve ze všeho museli makléři GMHD určit náklady na případnou obnovu a vybudování pevnosti s okolní vybavenosti s rozlohou tří akrů. Za pomoci inženýrů došli až k částce odhadu ve výši přes 895 milionů EUR. A obsah, tedy jakási výše zmíněná „domácnost“ na hradě, má podle nich hodnotu 50 milionů EUR.

Kalkulace pojistného samozřejmě zohledňovala „reálná“ rizika. Takže například počítá se zamrznutím potrubí v mrazech. Rovněž bere v úvahu geografickou polohu hradu a pravděpodobnost útoku na něj. Stejně tak započetla i faktor věku veškerého majetku, který je asi 8000 let starý.


Mohlo by vás zajímat: Vladimír Krajíček: Klienti si přestávají uvědomovat vlastní odpovědnost


Naopak slevy makléři poskytli za příslib zabezpečení areálu – a to díky 24hodinové ochraně všech bran a vodnímu příkopu, stejně jako drakům ve službě a lukostřelcům na valech okolo hradu. Výsledné roční pojistné, kalkulované ze strany brokerů z Killarney, činí více než 6 milionů EUR.

Parodické pojištění s hypotetickou smlouvou je sjednáno tak, že veškeré krytí rizik skončí v případě přímého obsazení hradu jakoukoli armádou táhnoucí z Jihu. A také má výluku pro případ napadení ze strany Bílých chodců ze Severu. Doslova je to v dokumentu od GMHD vyjádřeno takto: „Výše uvedená kalkulace vylučuje všechny ztráty způsobené případným konfliktem s Bílými chodci. Nevyhnutelná invaze je nepojistitelná!“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články