Přetížení hráči Premier League reprezentující na MS 2018 byli častěji zranění


			Přetížení hráči Premier League reprezentující na MS 2018 byli častěji zranění
3.5.2019 Zahraničí

Ukazuje se, že zátěž špičkových fotbalistů působících v anglické Premier League je příliš vysoká. Analytici JLT Specialty odhalili, že hráči anglických klubů, kteří nastupovali také na světovém šampionátu 2018 v Rusku, utrpěli o 44 % více úrazů.

„Vzhledem ke konání světového šampionátu loni v létě bylo dost hráčů, kteří bez přestávky pokračovali po ukončení klubové sezony v reprezentaci,“ řekl Duncan Fraser, šéf sportovní divize v JLT Specialty. „Například z Manchesteru City hrála v Rusku naprostá většina fotbalistů. A důsledkem je vysoký počet zranění těchto špičkových hráčů.“ Současně dodal, že podobný vývoj lze sledovat napříč i různými jinými národními mužstvy, jež bojovaly na MS v Rusku.

Například konkrténě angličtí reprezentanti, kteří nastoupili za národní tým na Mistrovství světa, utrpěli v sezoně 2018/2019 úraz 112x, zatímco v minulé sezóně se vyskytlo „jen" 78 zranění. Analýza současně ukázala, že průměrná nucená úrazová přestávka reprezentantů se prodloužila v současné sezoně ze 17 na 21 dnů.


Mohlo by vás zajímat: Pojištění a fotbal patří k sobě! Zvláště v Bavorsku


Tým Manchester City zaznamenal nejvíce zraněných hvězd. Je to logické, ten špičkový klub totiž dodal na světové klání do Ruska nejvíce fotbalistů ze všech klubů Premier League. Celkem jich tam reprezentovalo 16. To byl historický rekord celé nejvyšší soutěže. JLT současně spočítala, že tým postihlo celkem 27 jednotlivých úrazů, které znamenaly v sumě výpadek 617 dnů tréninku a zápasů. Pro srovnání - Liverpool sečetl 12 zranění svých hráčů/reprezentantů, což jej stálo celkem 128 dnů léčení a vysedávání na lavičce.

Prevence a zmírňování rizik je jedním z důvodů, proč hráči některých klubů jsou schopni se ze zdravotních trablů otřepat rychleji než jiní, kteří byli také odstaveni zraněním. „Většina klubů má svá specializovaná lékařská zařízení, která je stála značné finanční prosředky. Lze to přirovnat k průmyslovému světu, kde některé podniky disponují nejmodernějším systém sprinklerů a opatřeními k prevenci požárů,“ všimnul si Fraser z JLT Specialty. „TOP mužstva mají působivá rehabilitační centra, jež jim pomáhají vrátit uzdravené zraněné hráče do ligy rychleji.“


Mohlo by vás zajímat: Tři oblasti, kde americké pojišťovny selhávají při vyřizování majetkových škod


Náklady na úrazy a výpadky fotbalistů jsou v Premier League vysoké. Letos už vyšplhaly na 130 milionů liber. To je částka, která podle analytiků JLT Specialty jistě překoná úroveň výdajů za předchozí sezonu.

Nicméně pojišťovny mají před sebou ještě dlouhou cestu k tomu, aby začaly zohledňovat risk management špičkových anglických klubů, jímž se snaží aktivně redukovat náklady na úrazy hráčů.

„Svět pojistitelů je, abych tak řekl, poněkud strnulý a jen pomalu se mění,“ vysvětlil Duncan Fraser. „Není pravidlem, že by pojišťovny poskytly top klubům v Premier League slevu nebo poskytly benefity za jejich výdaje vynaložené na zdravotní zařízení a proaktivní přístup ke snížení rizika úrazu.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články