Jak správně nosit parfém: s pravou vůní pro polibky


			Jak správně nosit parfém: s pravou vůní pro polibky

Vůně o člověku hodně prozradí. Náš parfém ostatním naznačí, jestli jsme klidní, odvážní nebo romantičtí. Vůně se stala neviditelnou zbraní, luxusním doplňkem. Ale i tady existují pravidla aplikace a nošení, protože trvanlivost a intenzita vůně přímo závisí na tom, jak a kde je použita. V dnešním článku se dozvíte, jak aplikovat parfémy tak, aby na pokožce zůstaly co nejdéle. 

Široký výběr parfémované vody najdete zde https://makeup.cz/categorys/4517/

Kam nanášet parfém? 

Parfém se rozvine na teplejších částech těla. Jedná se o takzvaná „pulzní body“ - místa, kde jsou krevní cévy blízko kůže a vůně na nich zní „hlasitěji“. Řada z nás nosí parfém na kůži za ušima, ale nanášet jej můžete i na krk, loketní jamky, zápěstí, dekolt či spánky. Coco Chanel doporučovala nanášet parfém na místa, kde chcete být políbení. Aroma dobře absorbují také vlasy, ale pouze pokud jsou čisté. Dokonce existují speciální parfémy na vlasy, v jejich složení nenajdeme alkohol. Ten vlasy vysuší, oslabí a jsou pak náchylnější k třepení. Speciální složení parfémovaných sprejů na vlasy obsahuje 1–2 % aromatických látek, vitamíny, hydratační složky, sluneční ochranu a dokonce i třpytivé částice. Stručně řečeno, tento typ parfémů dokonale doplňuje váš kondicionér a balzám na vlasy. Nejen že dodá vlasům lesk a aroma, ale také o ně bude pečovat.

Pozor na oblečení!

Pamatujte, že vůně se “aktivuje” pod vlivem tepla vašeho těla, proto by se neměla nanášet na oblečení, ale pod něj. Syntetické látky mohou změnit vůni k nepoznání, mnoho parfémů navíc může zanechat skvrny. Parfémy také nedoporučujeme nanášet ani na šperky: okamžitě ztratí svůj lesk. 

Závisí intenzita parfému na typu pokožky?

Jednoznačně! Pokud máte mastný typ pokožky, vůně vydrží déle než u té suché (u ní budete muset parfém aplikovat častěji). Odborníci doporučují nanášet hydratační krém na pokožku, teprve poté aplikovat parfém. Tím se trvanlivost vůně zvýší.

Výběr parfému podle ročního období.

V chladnějším období se často volba parfému mění. Lidé preferují teplejší, dřevité, orientální vůně, které nás během studeného dne mohou pocitově zahřát. V létě budou vhodnější lehčí a méně koncentrované parfémy s květinovými, ovocnými a svěžími vonnými kompozicemi. Přísné dodržování těchto pravidel není nutností, směle můžete používat parfém, který se vám líbí, bez ohledu na roční období.

Zdroj: makeup.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS