Konsolidace půjček pod drobnohledem


			Konsolidace půjček pod drobnohledem

Půjčit si v současné době peníze není rozhodně ničím zvláštním. Naopak, spousta lidí řeší aktuální finanční problémy tím, že si vezmou nějakou tu půjčku. Na trhu se nachází spousta nejrůznějších úvěrů, z nichž mnohé vypadají velmi slibně. Mnohdy situace dopadne nakonec tak, že si lidé půjčí hned u několika různých společností, které nabízejí bankovní i nebankovní půjčky. Problém ale nastane se splácením. Tím pádem se tito lidé ocitnou v situaci, která není příliš optimální, ba naopak. Jedná se o začátek pádu do dluhové pasti. V tomto momentu může přijít na řadu konsolidace půjček. Že jste o tomto postupu ještě neslyšeli, nebo nevíte, oč se přímo jedná? Nevadí, v následujících řádcích vám to prozradíme.

Co je vlastně konsolidace půjček?

Konsolidace půjček v podstatě představuje spojení úvěru do jednoho jediného. Jedná se o ideální řešení pro všechny, kteří splácí hned několik půjček najednou a nedaří se jim to. U banky nebo nebankovní instituce si o konsolidaci půjček zažádají a následně jsou za předem jasně stanovených podmínek půjčky sloučeny do jedné jediné, kterou tito lidé dokážou splácet. Dluhy se tedy logicky smrsknou do jednoho jediného. Samozřejmě dojde k tomu, že také bude konkrétní dlužník řešit pouze jedny jediné poplatky. Nejčastěji dochází k prodloužení doby splatnosti půjčky, a to vcelku markantně. Tím pádem se snižují splátky a dlužník je dokáže unést. Samozřejmě ale může dojít k navýšení celkového poplatku za realizaci konsolidace. V celkovém pojetí to ale nemusí být tolik.     

Co všechno lze konsolidovat?

To záleží samozřejmě na konkrétní společnosti, která se spojením půjček jako takových zabývá. Nejčastěji se jedná o:

  • klasické bankovní úvěry,
  • půjčky z kreditních karet,
  • kontokorenty,
  • nebankovní půjčky
  • a další.

Spojit většinou není problém libovolný počet závazků, a to u nejrůznějších společností. Záleží pochopitelně především na celkové hodnotě všech úvěrů. Některé banky nabízí sloučení až do hodnoty 2,5 milionu korun.

Důvodů pro konsolidaci je spousta

Proč se vlastně konsolidace vyplatí mimo to, že konkrétnímu dlužníkovi ubudou starosti se spoustou půjček? Velkou výhodou je možnost určení si doby splatnosti. Dále si často lze úvěr ještě navýšit a získat další finanční prostředky. Sjednat si lze bez problémů také pojištění proti neschopnosti splácet. 

Srovnání nabídek jako základ

Nesmírně důležitou roli hraje v případě konsolidace půjček také srovnání. Stoprocentně se vyplatí porovnat si konkrétní nabídky několika společností. Učinit tak lze i online. Jednoduše si zjistíte úrokovou sazbu, RPSN, délku splácení úvěru a mnohé jiné důležité aspekty týkající se konsolidace. Pak už jen vyberete tu nejvýhodnější a máte vyhráno.

Zdroj: www.hyperfinance.cz Zdroj fotografie: Rido / Shutterstock.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS