Kooperativa doporučuje: Autonabíječka, která může zachránit život


			Kooperativa doporučuje: Autonabíječka, která může zachránit život

Značka CONNECT IT uvedla na trh revoluční nabíječku do auta, která kromě své obvyklé funkce nabíjení mobilního telefonu nebo navigace dokáže rozbít okno, či přeřezat bezpečnostní pásy. V nouzové situaci, kdy je pasažér po dopravní nehodě zaklíněn ve voze, nejde mu rozepnout pás nebo otevřít dveře, tedy tato autonabíječka může zachránit život.

Je to možné díky chytře ukrytému ostrému hrotu v dolní části nabíjecího pinu a skalpelu bezpečně schovaném ve sponě. „Chtěli jsme přinést uživatelům přidanou hodnotu k samotnému nabíjení a možnost záchrany života byl dobrý nápad, který dává smysl,“ přibližuje vznik záchranářské nabíječky generální ředitel CONNECT IT Karel Fiala a vzápětí pokračuje: „Značka CONNECT IT je dlouhodobě silná v segmentu autodoplňků, kterých jsme za celou dobu existence prodali více než půl milionu kusů. Rozhodně chceme být i nadále trendsettery a tento jedinečný produkt má být důkaz, že to myslíme vážně.“


Mohlo by vás zajímat: Tři investiční poučení po koronavirové korekci. Přijde růst, či pokles?


K samotnému testování autonabíječky přizvala značka CONNECT IT silného partnera v podobě Autoklubu České republiky, který u nás má 116letou historii. Na vlastní kůži si rozbíjení nabíječkou vyzkoušel road safety manažer Autoklubu České republiky Libor Budina. „Velice mě překvapilo, že jsem to zvládl lehce na první pokus. Je až k nevíře, co dokáže tak malá věc. Tato zajímavá vychytávka se nám osvědčila a určitě ji můžeme za celý Autoklub České republiky vřele doporučit. Může pomoci těm, kteří uvízli ve svém automobilu, nebo vy můžete někomu zachránit život při dopravní nehodě,“ doplňuje Libor Budina.

Video z testu nabíječky:

Zdroj: YouTube

Při vývoji produktu, který do teď na trhu chyběl, se celý tým CONNECT IT do hloubky zajímal o bezpečnost na silnicích a statistiky obětí dopravních nehod. „Na ta čísla se nedívá hezky,“ přitakává generální ředitel CONNECT IT Karel Fiala, a proto se rozhodl podpořit projekty dopravní bezpečnosti. „Vážíme si spojení s pojišťovnou Kooperativa, a proto 5 % částky z každé prodané záchranářské nabíječky půjde darem Platformě VIZE 0, u jejíhož zrodu Kooperativa stála. Jsem přesvědčen, že budou smysluplně využity.“


Mohlo by vás zajímat: Globální ekonomický výhled: Návrat k normálu?


„V rámci Platformy VIZE 0 se společně s partnery jako je právě Autoklub České republiky nebo Tým silniční bezpečnosti snažíme snížit počet vážných nehod a úmrtí na silnicích. Vítáme tedy jakýkoliv nápad, který k tomu může přispět. Pokud by tato nabíječka zachránila zdraví jediného člověka, tak to má smysl. A samozřejmě i oceňujeme finanční příspěvek na další projekty,“ říká Roman Budský z Platformy VIZE 0.  

Již obal samotné nabíječky napovídá, že se nejedná o běžnou nabíječku, ale o něco speciálního. Emergency styl byl zvolen kvůli upoutání pozornosti zákazníků, kteří si budou moci produkt koupit kromě na klasických online shopech také v retailových řetězcích, nebo i na čerpacích stanicích. Do konce roku odhaduje CONNECT IT, že prodá menší desetitisíce kusů.

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články