Online pojištění auta se slevou. Jak můžete ušetřit?


			Online pojištění auta se slevou. Jak můžete ušetřit?

Chcete pojistit svůj vůz levně? To je asi přání většiny motoristů vždy s blížícím se výročím pojistné smlouvy. Abyste získali co nejvýhodnější nabídku na trhu, je vhodné k tomuto účelu využít internetových srovnávačů, které se zabývají srovnáním nabídek umožňujícím pojistit automobil co nejlevněji.

Jaké pojištění vozidla potřebujete?

Druhů pojistných smluv existuje hned několik. Některé z nich mohou být povinné, jiné jsou dobrovolné a záleží na tom, zda se je rozhodnete využít. V případě pojištění automobilu, rozlišujeme dva druhy pojistných produktů. Jedná se o:

  • Povinné ručení
  • Havarijní pojištění

V případě povinného ručení je tento druh pojistky znám každému motoristovi. Jedná se totiž o pojistku povinnou. Z této pojistky se kryjí škody při dopravní nehodě, které vzniknou na zdraví či majetku, a to konkrétně z pojistky viníka dopravní nehody. Způsobíte-li tedy nehodu, budou se škody krýt právě z vaší pojistky. Vzhledem k tomu, že ceny za takovou pojistku se mohou pohybovat v širokém rozpětí, je velmi žádoucí zajímat se o to, jak můžete platit méně.

Rozhodnete-li se využít havarijního pojištění, které povinné není, rovněž jej lze samozřejmě sjednat za různé ceny. V tomto případě se jedná o krytí škod, které si způsobíte na vlastním vozidle, jste-li viníkem dopravní nehody. Může se jednat ale také o škody způsobené přírodními živly, vandalismem nebo o krádež.

Sleva na pojištění vozu za sjednání online

Ať už sjednáváte povinné ručení nebo havarijní pojištění, v obou případech můžete využít služeb internetových srovnávačů, díky kterým můžete najít opravdu zajímavé podmínky pojistné smlouvy u některé z pojišťoven. Kromě toho, že vám tyto srovnávače pomohou najít opravdu zajímavou nabídku, můžete získat také slevu za sjednání online. Využít lze třeba portálu www.jirkovapujcka.cz nabízejícího srovnání povinného ručení i havarijního pojištění, ale můžete si zde srovnat třeba další druhy pojišťovacích produktů nebo dokonce finančních produktů, jako jsou třeba půjčky. Existuje ale celá řada dalších srovnávačů, či chcete-li kalkulaček, které se zaměřují na hledání výhodných nabídek. Důležité je, že srovnání je:

  • Nezávazné
  • Bezplatné

Nebude vás to tedy nic stát, a ještě můžete ušetřit. Dle dostupných informací je schopna díky srovnání na těchto portálech ušetřit drtivá většina motoristů, někdy až téměř polovinu ceny stávající pojistky. Není tedy důvod to nevyzkoušet. Je také na vás, zda se rozhodnete využít některé z nabídek nebo nikoliv, máte tady naprosto svobodnou volbu.

Sleva díky bonusu jiné osoby

Pokud se blíže zaměříme na povinné ručení, tak cena se zde výrazně odvíjí od výše vašeho bonusu. Tedy od doby tzv. bezeškodného průběhu. Pokud však patříte mezi mladší řidiče, tak přestože nebouráte, máte bonus relativně nízký. Proto je také cena vaší pojistky vyšší. Můžete si však sehnat pojistníka s vyšším bonusem, typicky někoho z rodiny, případně přítele nebo přítelkyni. Tímto způsobem lze také ušetřit nemalé finanční prostředky.

Předcházejte nepříjemným situacím

Ať už si ale sjednáte pojistnou smlouvu u libovolné pojišťovny a vyberete si libovolný pojišťovací produkt, vždy je třeba pamatovat na maximální opatrnost na silnicích. K tomu nám mimo jiné pomáhá také povinná výbava, kterou bychom měli mít každý ve vozidle. Jedná se zejména o prvky vaší ochrany, které jsou důležité při závadě na vozidle. Typicky je to výstražný trojúhelník nebo reflexní vesta. I když totiž máte sjednánu třeba asistenční službu u vaší pojišťovny, bude to nějakou dobu trvat, než přijede. V takové situaci je důležité chránit sebe a také dostatečně označit nepojízdné vozidlo na silnici kvůli ostatním účastníkům provozu.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS