Pojistěte si lepší pozici na trhu práce


			Pojistěte si lepší pozici na trhu práce

Když končíte studia ověnčeni tituly a certifikáty, lehce nabudete dojmu, že máte všechny dveře otevřené. Postupem času ale může vaše rozjetá kariéra začít stagnovat, na paty vám začnou šlapat mladší konkurenti plní elánu a energie a vám nezbyde než na sobě zase začít pracovat. Že jsou to černé scénáře? Naopak, nakonec zjistíte, že nic lepšího se vám nemohlo stát!

Celý život v jedné firmě?

Časy se mění. Svět se vyvíjí, trh práce nabírá na dynamice, a abyste udrželi krok a byli konkurenceschopní, musíte se vzdělávat. Koncept získání a udržení zaměstnání v jednom odvětví po celá desetiletí začíná být zastaralý a rozumné střídání pracovních pozic je dnes dokonce žádoucí. Pokud se vám na vaší pozici líbí a měnit ji nechcete, samozřejmě nemusíte podávat výpověď jen proto, abyste šli s dobou, vždy je ale dobré myslet na zadní vrátka a být připraven čelit novým výzvám.

Zkušenosti nestačí

Dlouholetá praxe je skvělým a nezpochybnitelným bodem ve vašem životopise. Jenže, ruku na srdce, praxi má v určitém věku téměř každý, i když obory se liší. Nabídněte svému případnému zaměstnavateli něco, co jiní uchazeči nemají. Může se jednat o speciální kurzy, certifikáty nebo třeba titul MBA z oboru, který úzce souvisí s vaším zaměřením a zajistí vám lepší uplatnění.

Online studium MBA programu vám nezabere příliš času a nijak neohrozí vaše současné zaměstnání, přinese vám ale nenahraditelné informace a nejnovější poznatky týkající se konkrétních studijních programů zaměřených na podnikání a management. Nemusíte trávit měsíce nebo roky na tradiční univerzitě, jednoduše si vyberte obor, který potřebujete pro svou profesní dráhu, a za 12 až 14 měsíců můžete absolvovat. Zkušení lektoři vám předají cenné rady i know-how, navážete nové kontakty a opustíte tak svoji komfortní zónu.

Další vzdělávání jako cesta k úspěchu i spokojenosti

Orientace v novinkách vašeho oboru bude mít pozitivní vliv na vaše sebevědomí a představa, že si budete muset hledat jinou práci, pro vás přestane být noční můrou. Možná naopak začnete sami zvažovat přechod na pozici, kde svoje nové znalosti lépe uplatníte.

Lidé, kteří se neustále vzdělávají, jsou šťastnější, produktivnější a více motivovaní. Jejich sebedůvěra roste s tím, jak získávají další znalosti, a ty je obloukem přivádějí k dalšímu učení. Kdo ví, možná vám vaše sebevzdělávání otevře vzrušující nové možnosti, o kterých jste nikdy předtím ani neuvažovali!

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS